Dmitrij Głuchowski ostro o aferze wokół gry Metro Exodus

Wrzucił Ciekawostek - środa, 30 stycznia 2019

Choć decyzja o zmianie dystrybutora cyfrowej wersji gry Metro Exodus leżała wyłącznie w gestii wydawcy (jest nim firma Deep Silver, czyli jedna z dywizji koncernu Koch Media), hejt spadł również na bogu ducha winnych deweloperów. Przekonał się o tym sam Dmitrij Głuchowski – twórca uniwersum Metro, który odpowiada za scenariusz wszystkich trzech egranizacji jego książek. Rosyjski pisarz kilka godzin temu umieścił na Instagramie zdjęcie obecnego w Metro Exodus pociągu z komentarzem: "Najwyraźniej Steam nie był wystarczający dla naszego parowozu". Wielu obserwatorów jego profilu odebrało ten tekst w charakterze aprobaty dla działań wydawcy, choć intencje autora były zupełnie inne. Przekonaliśmy się o tym czytając jego komentarze do wypowiedzi użytkowników serwisu.


Człowiek ukrywający się pod pseudonimem aiz4ku tak skomentował zdjęcie wrzucone przez pisarza: "LOL, zabijasz własną markę". Głuchowski nie wytrzymał i odpisał mu w następujący sposób: "Nie, ja stoję obok i patrzę, jak jest zabijana". Tymi słowami Rosjanin dał do zrozumienia, że decyzja o zmianie dystrybutora chluby jego dziełu nie przynosi.


Ostry komentarz Głuchowskiego spotkał się z ciepłym przyjęciem przez fanów. Na tym jednak autor rzekomo nie poprzestał, bo chwilę później pojawiły się jego kolejne wypowiedzi, tym razem zdecydowanie ostrzejsze:

"Jestem gnojony za racjonalizowanie tej sytuacji, ale ludzie zapominają, że stoję po ich stronie. To był naprawdę gówniany ruch ze strony Deep Silver i Epic, ale nie zabije on franczyzy. Jedyne co zrobi, to zrujnuje ciągłość tej marki na Steamie". 
"Jestem po prostu zasmucony tym, co w istocie jest łapówką, a nie tym, że do gry będę potrzebował innego launchera - tym bardziej, że już go używam. Nadal będę grać i cieszyć się edycją Aurora". 
"Zastanawiam się, który jebany idiota pomyślał, że to jest dobry pomysł. W jeden dzień zrujnowali własną reputację. Koszmarny PR i durny ruch."

Powyższych komentarzy na jego profilu nie da się już przeczytać. Pisarz najwyraźniej zorientował się, że te wypowiedzi mogą wpędzić go w kłopoty i je usunął. Do takich wniosków można dojść po przejrzeniu wątku na Reddicie, gdzie jeden z użytkowników skopiował jego wypowiedzi prosto z Instagrama. Dowód obrazkowych, podobnych do tego z pierwszego przykładu, jednak nie ma żadnych.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry