Są dwa ukryte zakończenia w Shadow of the Tomb Raider, ale tylko nieliczni zobaczą jedno z nich

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 20 września 2018

Jeden z fanów serii Tomb Raider opublikował kilka dni temu interesujący post na Reddicie, w którym przekonywał, że obejrzał zupełnie inny film po napisach końcowych gry Shadow of the Tomb Raider, niż pozostali użytkownicy tej produkcji. Człowiek ten ze szczegółami opisał różnice pomiędzy obiema scenkami (niektóre były dość znaczące), choć sam nie przedstawił jakiegokolwiek dowodu w postaci obrazka lub materiału video. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, społeczność z dystansem podeszła do tych rewelacji i wspomniany wątek zaczął tonąć w odmętach internetu. Nieoczekiwanie odżył jednak w środę, bo okazało się, że taki dowód istnieje. Prezentujemy go poniżej.


W ostatniej scenie widzimy Larę Croft siedzącą za biurkiem w swojej rodzinnej posiadłości. Krótki monolog poszukiwaczki przygód okraszony jest przejazdem kamery, pozwalającego zobaczyć kilka zdobytych w najnowszej trylogii skarbów oraz używane przez bohaterkę narzędzia, np. czekan. Kolejnym smaczkiem jest króciutki występ Winstona, czyli starego kamerdynera, który pamięta jeszcze czasy Tomb Raidera II. Niedawno poświęciliśmy temu panu krótki artykuł, więc wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jego lektury.

To jest scena, którą widzi większość użytkowników gry.

Jak się okazało, gra zawiera jeszcze jedną scenkę po napisach końcowych, którą mogą zobaczyć jedynie wybrani użytkownicy. Również rozgrywa się ona w posiadłości Croftów, ale zawiera istotne różnice. Biuro Lary ma inaczej pokolorowane meble, na stole obok kobiety leżą dwa pistolety (znak firmowy archeolożki z debiutanckiej odsłony serii), a w pewnym momencie kamera pokazuje również list, który nadała Jacqueline Natla – główny przeciwnik Croftówny w "jedynce" z 1996 roku. Sekwencja z Winstonem jest odrobinę wydłużona. Cała scena wydaje się być wręcz skrojona pod najstarszych fanów serii Tomb Raider, bo wspomniane wyżej detale nie są tak ciekawe dla tych ludzi, którzy przygodę z Larą rozpoczęli dopiero w 2013 roku.


Po małej internetowej burzy do sprawy odniosła się w końcu firma Eidos Montreal. Deweloperzy wyznali, że to rzekomo ukryte zakończenie nie jest właściwe, więc zostało zastąpione przez nich nowym przerywnikiem. Film wrzucono w formie aktualizacji do pełnej wersji gry, dlatego właśnie widzi je większość ludzi, którzy dobrnęli do wielkiego finału kampanii. Stare i usunięte zakończenie mogą dziś jedynie zobaczyć posiadacze wersji pudełkowych, którzy nie zainstalowali żadnych łatek. Dla Waszej wygody prezentujemy je powyżej. Jest ono w angielskiej wersji językowej, ale tekst Lary Croft nie zmienia się i słowa pozostają te same. W tle gra natomiast zupełnie inna muzyka.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry