Twórca muzyki do Dooma i Wolfenstein: The New Order korzysta z polskich gitar

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 2 lipca 2018

Mick Gordon ma dopiero 32 lata, a już teraz należy do grupy najbardziej znanych kompozytorów w branży elektronicznej rozrywki. Pochodzący z Australii muzyk robi zawrotną karierę głównie dzięki firmie Bethesda, która w ostatnich latach traktuje go niemal jak etatowego pracownika. Dowód? W stosunkowo krótkim okresie Gordon opracował dla niej ścieżki dźwiękowe do gier Wolfenstein: The New Order, Doom, Prey i Wolfenstein II: The New Colossus. Wydawca sprytnie wykorzystuje też dużą popularność artysty wśród fanów. Kiedy Bethesda w połowie czerwca zapowiedziała nadejście nowej odsłony Dooma, kilkadziesiąt godzin później na oficjalnym profilu facebookowym tej strzelaniny pojawiło się zapewnienie, że to właśnie Australijczyk odpowiadać będzie za stworzenie soundtracku.

Mick Gordon z gitarą Mayones.

Kompozytor znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do muzycznego rzemiosła. Kocha eksperymentować, bawić się dźwiękiem, a w swoich dziełach umieszcza trudne do znalezienia easter eggi, jak choćby pentagramy w utworze Cyberdemon. Muzyk bardzo chętnie wypowiada się też o kulisach swojej pracy i w ogóle nie kryje się z tym, że chętnie korzysta z... polskich gitar. Choć w jego studiu znajdują się też wiosła innych producentów (np. Schecter Guitar Research), Mick Gordon od niedawna należy do grona artystów reklamujących markę Mayones Guitars & Basses.

Firma Mayones powstała w 1982 roku w Gdańsku z inicjatywy Zenona Dziewulskiego, który początkowo wytwarzał instrumenty w swojej skromnej pracowni. Dziś to jest już świetnie prosperujący biznes, nad którym nadzór sprawuje syn Dziewulskiego, Dawid. To właśnie on zapewnił w jednym z wywiadów, że wszystkie gitary sygnowane tą marką powstają w Polsce, choć samo drewno sprowadzane jest z różnych zakątków świata, m.in. Stanów Zjednoczonych oraz Indii. Warto nadmienić, że Gordon nie jest jedynym artystą w oficjalnym wykazie producenta. Z jego wioseł korzystają też m.in. Wes Borland z Limp Bizkit i Johan Edlund z zespołu Tiamat.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry