Twórca uniwersum Cyberpunka odniósł się do krytyki zwiastuna gry Cyberpunk 2077

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 12 czerwca 2018

Po kilkudziesięciu godzinach od publikacji nowego zwiastuna gry Cyberpunk 2077 wciąż trwają ożywione dyskusje na temat wizji przyszłości, jaką zaprezentowała nam w niedzielę firma CD Projekt Red. Malkontenci narzekają na zbyt żywą - ich zdaniem - kolorystykę produkcji i absencję elementów charakterystycznych dla stylu neo-noir. Znawcy tego uniwersum nie pozostają dłużni i wytykają krytykom brak znajomości materiału źródłowego, z którego warszawskie studio czerpie garściami, dowodząc, że jedynym wyznacznikiem dla cyberpunku nie jest film Blade Runner, gdzie słońce nigdy nie wschodzi, a z nieba leją się strumienie deszczu. Spór ten doprowadził do tego, że głos w sprawie zabrał Mike Pondsmith, czyli autor oryginalnego Cyberpunka.


Pondsmith postanowił wypowiedzieć się na łamach serwisu Reddit i skierować swoje słowa bezpośrednio do wspomnianych wyżej malkontentów:

"Do tych, którzy chcieliby, żeby było więcej deszczu i mroku. Pięć słów: algorytmy pogodowe cyklu dnia/nocy. Wszyscy umieją stworzyć świat mroczny, deszczowy i mieniący się blaskiem neonów. I my też od dawna wiemy, że umiemy to zrobić. Teraz chcieliśmy udowodnić, że potrafimy przedstawić wizję mrocznej przyszłości o dowolnej porze dnia i nocy."

Mike Pondsmith

Mike Pondsmith próbuje przekazać, że zastosowany w zwiastunie zabieg był celowy, na dodatek zgodny z tym, co sam stworzył, bo to przecież on jest autorem Cyberpunka i Cyberpunka 2020. Dobrze o tym pamiętać, bo Amerykanin bierze bezpośredni udział w pracach nad grą studia CD Projekt Red już od sześciu lat i jak dotąd nie miał żadnych zastrzeżeń odnośnie współpracy z deweloperami.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry