Nowa gra z serii Assassin's Creed ma nosić podtytuł Odyssey i przenieść nas do starożytnej Grecji

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 8 maja 2018

Czy Ubisoft ofiaruje nam jesienią nową grę z serii Assassin's Creed? Jeśli wierzyć doniesieniom nonimowego użytkownika serwisu 4chan, nową odsłonę sagi o skrytobójcach zobaczymy w sklepach dopiero w marcu 2019 roku. Produkt ma nosić tytuł Assassin's Creed: Odyssey i zostanie oficjalnie zapowiedziany na targach E3 w Los Angeles, a konkretnie na konferencji firmy Ubisoft, która odbędzie się 11 czerwca 2018 roku. Wcześniej, bo już za dwa tygodnie, pierwsza wzmianka o tym odcinku ma pojawić się w raporcie finansowym firmy Ubisoft. To niewątpliwie dobra wiadomość dla fanów cyklu, bo jeśli ta ostatnia informacja nie potwierdzi się, będzie to oznaczać, że mieliśmy do czynienia z fejkiem.


Nowa odsłona ma przenieść nas do starożytnej Grecji z okresu panowania Imperium Rzymskiego. Akcja Assassin's Creed: Odyssey będzie rozgrywać się po wydarzeniach przedstawionych w Assassin's Creed: Origins, a w samej grze pojawi się fragment Edenu znany z dodatku Curse of the Pharaohs. Informator twierdzi, że autorzy przygotowują bardziej rozbudowany system rozwoju postaci, z odmiennymi drzewkami umiejętności dla kobiety i mężczyzny (nietrudno się domyślić, że będzie istnieć możliwość wyboru płci protagonisty). Co ciekawe, każda z postaci ma mieć inną historię (fabułę?), ale fakty z życia obojga asasynów będą przeplatać się wzajemnie. Autorzy rzekomo rozważali możliwość wyboru opcji dialogowych podczas rozmowy, co byłoby niewątpliwie rewolucją w tym cyklu, ale pomysł ten został skasowany.

Odyssey ma przynieść także bitwy morskie i możliwość ulepszania łajby (ostatnio taką opcję widzieliśmy w Assassin's Creed: Rogue). Sam świat jest rzekomo mniejszy niż ten zaprezentowany w Origins, ale dzięki wprowadzeniu statku akweny zostaną lepiej wykorzystane. W grze nie zabraknie też walk z mitologicznymi stworami - jako przykład podano znanego z greckiej mitologii Cerbera.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy autor nie zmyślił tych wszystkich rewelacji, ale 4chan już wcześniej był źródłem kilku przecieków dotyczących niezapowiedzianych jeszcze gier i zdarzało się, że były prawdziwe. Trzeba również przyznać, że same informacje brzmią dość prawdopodobnie. Wszystko stanie się jasne już wkrótce, wszak do rozpoczęcia targów E3 pozostał niewiele ponad miesiąc.

0 komentarze:

Prześlij komentarz



Facebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email









Znajdź ciekawostkę po tytule gry