Dodatek The Hidden Ones do gry Assassin's Creed: Origins zawiera świetne nawiązanie do filmu Asterix i Kleopatra

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 26 stycznia 2018

Pamiętacie kuriozalne nawiązanie do filmu animowanego Dwanaście prac Asteriksa, które pojawiło się w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3? Okazuje się, że podobny pomysł wykorzystali deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal w rozszerzeniu The Hidden Ones do Assassin's Creed: Origins. Odniesienie do przygód dzielnych Galów znajdziemy w południowej części krainy Madiama Nome, stanowiącej jeden z trzech dostępnych obszarów w wydanym kilka dni temu DLC. Easter egg związany jest z kreskówką Asterix i Kleopatra z 1968 roku i przepisem na wykonanie zatrutego tortu.


We wspomnianej bajce Abonfobis stara się otruć Kleopatrę własnoręcznie upieczonym tortem, a winę za ten czyn zwalić na przybyłych do Aleksandrii Galów. Proces przygotowywania smakołyku zaprezentowany jest w formie piosenki, w trakcie której zły architekt dorzuca do kotła sporą ilość niebezpiecznych substancji. Abonfobis posiłkuje się przy tym znalezionym na papirusie przepisem, przedstawiającym składniki w postaci hieroglifów. Te ostatnie zobaczycie też na kamiennej tablicy w dodatku The Hidden Ones, jeśli dotrzecie do dobrze ukrytej jaskini na południu półwyspu Synaj.

Warto podkreślić, że w filmie animowanym widoczna jest tylko część przepisu. Pozostałe hieroglify deweloperzy przygotowali sami, ale wymyślone przez nich znaki pokrywają się z tym, co słychać w piosence. Dotyczy to jednak wyłącznie oryginalnej, francuskiej wersji kreskówki. Twórcy polskiego tłumaczenia zmienili nieco tekst samego utworu, żeby lepiej się rymował, dlatego trudno jest dokonać tutaj bezpośredniego porównania. Wspomnianą tablicę z gry Assassin's Creed: Origins i przepis z bajki umieściliśmy na załączonym wyżej filmie. Pod nim znajdziecie również całą piosenkę Abonfobisa.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry