Prolog pierwszego Wiedźmina został odtworzony w Dzikim Gonie

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 14 listopada 2017

Jeśli myśleliście, że po premierze Dzikiego Gonu gracze rozstaną się z poprzednimi odsłonami serii Wiedźmin, to byliście w błędzie. Do dziś powstają ciekawe modyfikacje do pierwszej i drugiej gry z Geraltem w roli głównej, a niedawno trylogia doczekała się nawet specjalnej reedycji w steelbookach. Tym razem na tapetę wzięto jednak Wiedźmina 3  i postanowiono zafundować fanom sentymentalną podróż do roku 2007. Grupa moderów zakasała rękawy i przygotowała cały prolog z debiutanckiej gry na silniku obsypanej nagrodami "trójki".


Erxv, bo tak brzmi pseudonim autora na stronie moda w serwisie Nexus Mods, z pomocą kilku zdolnych kolegów postanowił przygotować dla miłośników Dzikiego Gonu nie lada atrakcję. Z okazji nadchodzącego dziesięciolecia serii Wiedźmin (no, z delikatnym poślizgiem, bo rocznica już za nami) przeniósł on cały prolog z pierwszej odsłony serii do hitu sprzed dwóch lat. Choć studio CD Projekt Red nie wypuściło narzędzi moderskich do "trójki", pewne rzeczy wciąż da się wykonać, czego dowodzi ten właśnie projekt. Erxv wykorzystał dwa popularne mody - "W2scene dialogue encoder" oraz "Storyboard UI" - dzięki którym mógł dokładnie odwzorować dialogi z pierwszego Wiedźmina. Mod korzysta oczywiście z oryginalnych kwestii, dzięki czemu zachowano cały klimat pierwowzoru.

W trakcie kompletnej sekwencji prologu zobaczymy wszystko to, co z zapartym tchem śledziliśmy dziesięć lat temu - przybycie Geralta do Kaer Morhen, spotkanie z Triss Merigold, starcie z Salamandrą i oczywiście potyczkę z przerazą, którą bandyci sprowadzili do wiedźmińskiego siedliszcza. To też jedyna okazja na zobaczenie w Dzikim Gonie Leo, Magistra czy Azara Javeda. Jeśli macie ochotę zafundowac sobie podróż w przeszłość w nowym wydaniu, polecamy przetestowanie moda "Witcher 1 Prologue Remastered". Zresztą, jak możesz nazywać się fanem Wiedźmina nie chcąc tego natychmiast sprawdzić?

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry