Słynny reżyser wyznał, że ostro gra w Destiny 2

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 14 października 2017

Kiedy słyszymy słowo "gracz", od razu przychodzi nam na myśl młody człowiek, w wieku powiedzmy 12-25 lat, który spędza masę czasu przy komputerze, prawdopodobnie grając w gry pokroju Counter-Strike'a czy League of Legends. Dodajmy do tego jeszcze stereotypowy wizerunek "kanapowego" otyłego nerda z tłustymi włosami i obraz jest już pełny. Jak się jednak okazuje, graczy znajdziemy również wśród najbardziej znanych i zasłużonych w kulturze nazwisk. Ostatnio do spędzania sporej ilości czasu z pewną konsolową produkcją przyznał się John Carpenter - reżyser wielu kultowych horrorów.


John Carpenter to żywa legenda, którą znać musi każdy fan filmów grozy. To właśnie on odpowiada za takie kinowe produkcje jak Halloween, Mgła czy Coś. Choć maczał on już palce w produkcji gier wideo a także chwalił produkcję studia Arkane, po raz pierwszy oficjalnie słyszymy o jego zmaganiach z wirtualną rozrywką. Kilka dni temu na łamach serwisu The Guardian pojawił się wywiad ze słynnym reżyserem, w którym Carpenter przyznał, że dużo czasu spędza z grą Destiny 2. Oto, co możemy przeczytać w zapisie przeprowadzonej rozmowy:

Cześć, John. Co ostatnio robisz?
Gram w grę wideo pod tytułem Destiny 2. To gra science fiction. Naprawdę wciągająca.

Słyszałem o niej. Czyż nie jest ona naprawdę trudna i nie chodzi w niej o strzelanie do obcych?
O tak, jest trudna. Dlatego właśnie zdecydowałem się poświęcić swoje życie na naukę gry w nią. W moim wieku – dlaczego nie? Dzięki temu trzymam się z dala od kłopotów.

Cóż, trzeba przyznać człowiekowi-legendzie, że granie w taką produkcję w wieku 69 lat na pewno nie jest najłatwiejszym z możliwych wyzwań. Choć Carpenter przebywa teraz na reżyserskiej emeryturze, daleko mu do nudzenia się. 20 października wydany zostanie album Anthology zawierający motywy muzyczne z filmów Amerykanina, będących dziś uznawane za klasyki kina. Ciekawe czy w trasę zabierze ze sobą konsolę...

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry