Coś w Overwatch - kultowy horror doczekał się easter eggów w strzelaninie Blizzarda

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 3 września 2017

Blizzard znany jest z tego, że w swoich produkcjach, szczególnie tych nowszych, nie stroni od zamieszczania ciekawych nawiązań do innych dzieł popkultury. Prawdziwą kopalnią złota w tym względzie jest strzelanina Overwatch, która wręcz kipi od wszelkiej maści easter eggów. Na specjalnej mapie Ecopoint: Antarctica do trybu Arcade, zapowiedzianą na ubiegłorocznym BlizzConie, można znaleźć masę odniesień do horroru Coś (oryg. The Thing) z 1982 roku.


Zanim przejdziemy do samych easter eggów, warto całości dodać nieco kontekstu. Mapa Ecopoint: Antarctica to stacja badawcza prowadzona przez Overwatch na Antarktydzie, do załogi której należała między innymi Mei-Ling Zhou, czyli jedna z dostępnych w grze postaci. Naukowcy prowadzili badania dotyczące anomalii klimatycznych, ale w trakcie wyjątkowo ciężkiej zawieruchy stracili kontakt ze światem zewnętrznym. Miejscem akcji horroru Coś z 1982 roku była właśnie stacja badawcza na Antarktydzie spowita ogromną burzą śnieżną. Na Ecopoint: Antarctica znaleźć możemy kapsułę do kriostazy z nazwiskiem MacReady, co jest bezpośrednim odniesieniem do nazwiska bohatera w filmie. Oprócz tego natrafimy na szach , butelkę whisky oraz kubek, które reprezentują identyczną scenę z horroru, gdy grana przez Kurta Rusella postać bawiła się komputerem do szachów i zalała go alkoholem po przegranej. Wisienką na torcie jest wielki lodowy blok w pomieszczeniu, do którego w grze nie możemy się dostać - jest to nawiązanie do podobnego obiektu, z którego w filmie wydostał się tytułowy potwór.

Blok lodu w Overwatch

Kapsuła MacReady'ego w Overwatch

Jesteśmy mile zaskoczeni takim nawiązaniem w produkcji Blizzarda, gdyż niełatwo jest połączyć barwne klimaty bohaterskie Overwatcha z nastrojem grozy z horroru. No ale trzeba przyznać, że to nawiązanie do Dark Souls również było wyjątkowo udane.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry