Prey w subtelny sposób pokazuje nam, dlaczego Alex Yu jest grubasem

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 10 września 2017

O pracownikach stacji kosmicznej Talos-1 w grze Prey można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że nie dbają o swoją kondycję. Wśród członków załogi (w chwili rozpoczęcia przygody obiekt "zamieszkuje" 250 osób) tylko dwóch mężczyzn ma ewidentny problem z nadwagą: udający Willa Mitchella oprych z kafeterii oraz brat głównego bohatera - Alex Yu. Przypadek tego ostatniego jegomościa jest szczególny, bo deweloperzy ze studia Arkane postanowili w subtelny sposób pokazać niechęć naukowca do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Dowód na lenistwo krewnego znajdziemy m.in. w jego apartamencie.


Do kwatery Aleksa na Talosie-1 docieramy w późniejszej fazie kampanii. Jeśli rozejrzymy się po mieszkaniu, to bez trudu zlokalizujemy stojącą pod ścianą bieżnię do biegania. Z racji tego, że zalegają na niej kartonowe pudła, szybko można dojść do wniosku, że naukowiec w ostatnim czasie w ogóle jej nie używał. Potwierdzenie tego znajdziemy zresztą w korespondencji znajdującej się na jednym z komputerów stacji - w jednym z e-maili pokładowy lekarz poważnie obawia się o stan zdrowia Aleksa i zaleca mu wzięcie się za siebie. Jakby tego wszystkiego było mało, prywatny schron naszego bohatera w Arboretum zawiera spore ilości niezbyt zdrowych przysmaków. Przypadek? Nie sądzimy.


Kwestia otyłości Aleksa Yu to dobry przykład na to, w jaki sposób studio Arkane dba o odpowiednie tło dla wymyślonych przez siebie postaci. Na pudła prawdopodobnie nikt nie zwróci uwagi, ale to właśnie takimi niepozornymi środkami tworzy się głębszy przekaz dotyczący bohatera.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry