Pierwszego zabójstwa ukrytym ostrzem dokonano na długo przed rozpoczęciem gry Assassin's Creed: Origins

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 24 czerwca 2017

Kiedy studio Ubisoft Montreal na poważnie zabrało się za tworzenie gry Assassin's Creed II, deweloperzy poświęcili mnóstwo czasu, żeby rozbudować informacje o całym uniwersum. To właśnie dzięki tej odsłonie serii wiemy, że pierwszego w historii morderstwa ukrytym ostrzem skrytobójcy dokonali jeszcze w starożytności i co ciekawe, stało się to na długo przed wydarzeniami, które opowie nadchodząca wielkimi krokami kontynuacja sagi. Zgodnie z tym, czego dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach o Assassin's Creed: Origins, akcja nowej gry rozgrywać będzie się zaledwie kilkadziesiąt lat przed narodzinami Chrystusa.

W grze Assassin's Creed II Ezio może odnaleźć sarkofag Dariusa - pierwszego asasyna, który użył ukrytego ostrza - ikonicznej broni bractwa - do morderstwa.

Choć autorzy gry Assassin's Creed: Origins dość jasno sugerują, że ich dzieło opowie o początkach bractwa asasynów, skrytobójcy działali w najlepsze na długo przed pojawieniem się jego głównego bohatera - Bayeka. Zgodnie z tym, co mówi nam Assassin's Creed II, pierwszego wyroku śmierci z użyciem ukrytego ostrza dokonał niejaki Darius, a stało się to 4 sierpnia 465 roku p.n.e. Celem mordercy stał się władca Persji, Kserkses I, który był marionetką działającego już w tamtych czasach zakonu templariuszy. Wspomniany już Bayek przyszedł na świat znacznie później. Wiemy to dzięki firmie Ubisoft, która zdążyła zdradzić, że w najnowszej odsłonie serii protagonista będzie świadkiem wzrostu potęgi królowej Kleopatry. Słynna władczyni Egiptu objęła samodzielne rządy nad krajem w 44 roku p.n.e., a już czternaście lat później popełniła samobójstwo, dlatego Bayek - z oczywistych względów - musi żyć w tym samym okresie historycznym. Warto od razu nadmienić, że w uniwersum Assassin's Creed królowa nie targnęła się na swoje życie, a w odejściu z tego świata pomogła jej niejaka Amunet. Co ciekawe, asasynka nie posłużyła się ikoniczną bronią używaną przez swoich pobratymców, ale żmiją, która ukąsiła kobietę, doprowadzając tym samym do jej śmierci.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry