Call of Duty: WWII to pierwsza od dwunastu lat gra z tej serii, w której zdrowia nie odzyskuje się automatycznie

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 30 kwietnia 2017

Do tej pory ukazało się piętnaście dużych gier z serii Call of Duty i w zdecydowanej większości z nich zdrowie bohaterów odnawiało się w sposób niekontrolowany przez gracza. Tylko trzy odsłony cyklu pozwalały odzyskiwać żywotność metodą klasyczną, czyli za pomocą apteczek: Call of Duty, Call of Duty: Finest Hour i Call of Duty 2: Big Red One. Mogłoby się wydawać, że powszechnie stosowany dziś moduł autoregeneracji zostanie wykorzystany również w nadchodzącej strzelaninie studia Sledgehammer Games, ale wiemy już, że tak się nie stanie. Call of Duty: WWII powróci do korzeni i z miejsca odrzuci system, który w tej serii strzelanin rządził przez ostatnie dwanaście lat.


Automatyczna regeneracja zdrowia została wprowadzona w grze Call of Duty 2, czyli w 2005 roku. Firma Infinity Ward całkowicie wycięła ze swojego dzieła apteczki i zaproponowała zupełnie inne rozwiązanie - po odniesieniu obrażeń bohater musiał znaleźć schronienie i cierpliwie poczekać, aż liczba punktów życia zostanie przywrócona do maksymalnej wartości. Nowatorski system nie przypadł początkowo graczom do gustu i był bardzo mocno przez nich krytykowany. Inni deweloperzy poszli jednak szlakiem wytyczonym przez studio Infinity Ward i wkrótce pomysł ten stał się standardem. Dziś trudno wyobrazić sobie rewolucję w postaci powrotu apteczek do pierwszoosobowych strzelanin, choć niektórzy twórcy z uporem maniaka implementują taki sposób odzyskiwania zdrowia. Dobrym przykładem jest wydany w ubiegłym roku Doom.

Tak Call of Duty 2 informowało nas o kiepskim stanie zdrowia.

W Call of Duty: WWII również nie uświadczymy apteczek, przynajmniej takich walających się pod nogami. W produkcie studia Sledgehammer Games o medykamenty trzeba poprosić medyka, który zawsze będzie nam towarzyszyć w zmaganiach. Co ciekawe, gracz będzie mógł dysponować więcej niż jedną apteczką, dzięki czemu wykorzysta je w najbardziej dogodnym momencie. Wspomniane wyżej atrakcje zarezerwowane są jednak wyłączne dla kampanii single player. W rozgrywkach wieloosobowych wszystko zostaje po staremu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry