Reklama Morrowinda na tegorocznym Super Bowl kosztowała Bethesdę prawie 10 milionów dolarów

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 7 lutego 2017

Bethesda nie żałuje pieniędzy na promocję nowego dodatku do gry The Elder Scrolls Online, który nosi tytuł Morrowind. Reklama rozszerzenia odwołującego się do pamiętnej, trzeciej odsłony cyklu The Elder Scrolls, została wyemitowana w niedzielę, w przerwie prestiżowego meczu Super Bowl. Nie wiadomo dokładnie ile firma zapłaciła za te atrakcje, ale z pewnością nie była to mała kwota. Specjaliści szacują, że emisja trwającego trzydzieści sekund spotu, który wyświetlany jest w trakcie największego futbolowego święta w Stanach Zjednoczonych, kosztuje pięć milionów dolarów.


Trzydziestosekundowa reklama została wyświetlona dwukrotnie, zarówno w poprzedzającym meczu widowisku, jak i podczas samego spotkania. Droższy z pewnością był ten drugi wariant, dlatego wiadomo, że Bethesda wydała na Super Bowl ok. 10 milionów dolarów. Mogłoby się wydawać, że tak ogromna kwota to pieniądze wyrzucone w błoto, analitycy rynku są jednak zupełnie innego zdania. Super Bowl ogląda ok. 110 milionów sympatyków sportu na całym świecie, co oznacza, że firma emitująca tylko jeden spot, wydaje ok. pięć centów na jednego widza. Do tego dochodzi oczywiście kwestia prestiżowa - są ludzie, którzy oglądają cały mecz wyłącznie dla wyświetlanych w przerwach reklam.

Bethesda nie była jedyną firmą z branży gier, która postanowiła zainwestować w futbolowe święto. Wargaming wyłożył gotówkę na emisję dwóch reklam gry World of Tanks, z kolei firma Nintendo zaprezentowała widzom konsolę Switch.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry