Larze Croft z czasem nie tylko zmniejszył się biust, ale również wzrost

Wrzucił Ciekawostek - środa, 18 stycznia 2017

Twórcy cyklu Tomb Raider nigdy nie ukrywali, że "wyposażenie" Lary Croft w bardzo obfity biust to dzieło przypadku. Kiedy nieistniejące już studio Core Design pracowało nad pierwszą odsłoną serii, Toby Gard omyłkowo powiększył piersi bohaterki aż o 150% i uległ namowom swoich kolegów, którzy stwierdzili, że wirtualny model nie potrzebuje żadnych zmian w tej kwestii. Podjęta wówczas decyzja nie okazała się jednak dobra w ostatecznym rozrachunku. Deweloperom nie spodobało się, że Lara rozpoznawana jest głównie dzięki obszernej klatce piersiowej i w kolejnych latach systematycznie ją zmniejszali. Co ciekawe, słynna archeolożka doczekała się również dwukrotnej korekty swojego wzrostu, gdyż najwyraźniej była dla autorów zbyt wysoka.


Lara, którą poznaliśmy w debiutanckiej odsłonie serii, mierzyła dokładnie 180 cm, co zaliczało ją do grona kobiet wysokich. Pierwsza redukcja wzrostu nastąpiła w grze Tomb Raider: Legend (2006), gdzie oficjalnie panna Croft była niższa o pięć centymetrów (przy okazji zmniejszono też biust, o czym możecie przeczytać tutaj). Kolejny reboot przyniósł jeszcze większe zmiany w tej kwestii. W grze Tomb Raider z 2013 roku i Rise of the Tomb Raider Lara mierzy już tylko 168 centymetrów. Ta ostatnia korekta mogła być podyktowana chęcią upodobnienia wirtualnego modelu do sylwetki Camilli Luddington, która w dwóch ostatnich produktach występowała w sesjach full perfomance capture. Brytyjska aktorka ma 165 centymetrów wzrostu.

Na koniec warto dodać, że średni wzrost mieszkanek Zjednoczonego Królestwa wynosi aktualnie 163 cm. Tylko sześć centymetrów więcej ma Angelina Jolie, która dwukrotnie wcielała się w rolę Lary w filmach z serii Tomb Raider.

Camilla Luddington

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry