Samsungowi nie podoba się mod do GTA V, w którym wybucha telefon Galaxy Note 7

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 20 października 2016

Koncern Samsung wszelkimi możliwymi sposobami pragnie zatrzeć złe wrażenie po przykrych incydentach związanych z telefonem Galaxy Note 7, mającego tendencję do generowania nadmiernego ciepła i skutkującej zapalaniem się tych urządzeń. Na celowniku koreańskiej firmy znalazła się nawet modyfikacja do gry Grand Theft Auto V, której autor przygotował ładunek wybuchowy w postaci wspomnianego smartfona. Niedawno Samsung zgłosił roszczenia w serwisie YouTube do niektórych filmików prezentujących mod w akcji i doprowadził do ich usunięcia.


Telefon Galaxy Note 7 trafił do sprzedaży 19 sierpnia 2016 roku i niedługo potem okazało się, że część dopiero co wyprodukowanych modeli nie spełnia standardów bezpieczeństwa - niektóre aparaty zapalały się bez przyczyny, a nawet eksplodowały. Początkowo Koreańczycy informowali, że wadę posiada niewielka liczba urządzeń i zobowiązali się do ich wymiany, ale spływające zewsząd raporty o kolejnych incydentach spowodowały, że Samsung ostatecznie wycofał produkt z rynku. Stało się to 11 października, czyli dokładnie dziewięć dni temu.

Internet zareagował na wpadkę koncernu w typowy dla siebie sposób, tworząc przede wszystkim całkiem zabawne memy. Oliwy do ognia postanowił dorzucić też fan gry GTA V ukrywający się pod pseudonimem HitmanNiko, który 1 października udostępnił mod do gry z granatem wyglądającym jak wspomniany telefon. Choć nakładkę nadal można bez problemu ściągnąć ze strony 5Mods, część filmów przedstawiających jego działanie wyparowała już z internetu. Serwis YouTube nie ukrywa w takich przypadkach nazwy podmiotu domagającego się usunięcia materiału video, więc szybko okazało się, że za akcję odpowiada właśnie Samsung. Koreańczycy mogą również postarać się o skasowanie samego moda, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry