Gra Football Manager 2017 oferuje różne scenariusze związane z Brexitem

Wrzucił Ciekawostek - środa, 19 października 2016

Najnowsza odsłona serii Football Manager, która zadebiutuje na rynku 4 listopada, zaoferuje różne scenariusze związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował wczoraj serwis The Telegraph. Deweloperzy ze studia Sports Interactive zdecydowali się uwzględnić tzw. Brexit w swoim kolejnym dziele, gdyż ich zdaniem może on mieć istotny wpływ na sytuację obcokrajowców we wszystkich federacjach piłkarskich ze Zjednoczonego Królestwa. W zależności od tego, jaki wariant zostanie wylosowany w trakcie rozgrywki, prowadzenie drużyn angielskich, szkockich, walijskich i północnoirlandzkich doczeka się mniejszych lub większych komplikacji, które każdy profesjonalny menadżer będzie zmuszony wziąć pod uwagę.


Autorzy gry Football Manager 2017 z oczywistych względów nie znają jeszcze wyników negocjacji dotyczących zatrudnienia obcokrajowców w Wielkiej Brytanii, dlatego przygotowali kilka prawdopodobnych scenariuszy. Najłagodniejszy z nich przewiduje, że po wyjściu tego kraju z Unii swobodny przepływ pracowników zostanie utrzymany, dzięki czemu kluby będą mogły kupować piłkarzy na dotychczasowych zasadach. W wersji pośredniej zawodnicy w łatwy sposób zdobędą odpowiednie pozwolenia, natomiast w opcji "hard" sportowcy pochodzący z państw Zjednoczonej Europy będą traktowani w identyczny sposób, jak reszta mieszkańców naszego globu. To właśnie ten ostatni wariant mocno pokrzyżuje działania wirtualnych menadżerów, bo może się okazać, że nie będą oni w stanie ściągnąć do swoich klubów futbolistów, którzy w rzeczywistości są najbardziej rozpoznawalnymi gwiazdami tamtejszych lig.

Oprócz różnych wariantów Brexitu, studio Sports Interactive przygotowało również inne scenariusze z nim związane, do których brytyjskie federacje mogą, ale nie muszą zostać zmuszone. Dobrym przykładem jest przyjęcie systemu włoskiego, gdzie każda drużyna może zatrudnić z góry określoną liczbę zawodników pochodzących spoza Unii Europejskiej. W grze Football Manager 2017 limit ten będzie ruchomy i w najbardziej negatywnej opcji ograniczy on liczbę obcokrajowców do czterech osób. Deweloperzy wskazują, że taka decyzja będzie mieć długofalowe konsekwencje, np. spowoduje wzrost cen zagranicznych zawodników, bo wszystkie kluby zapragną wypełnić cztery wolne miejsca jak najlepszymi graczami. Produkt weźmie nawet pod uwagę fakt, że część młodych piłkarzy nie zechce reprezentować swoich barw narodowych tylko dlatego, że ewentualne przyjęcie brytyjskiego obywatelstwa ułatwi im dostanie się do najbardziej prestiżowej ligi Premier League.

Przykładowa wiadomość dotycząca Brexitu, którą zobaczymy w grze.

Football Manager 2017 jest pierwszą odsłoną tej serii, która w tak dużym stopniu uwzględni wydarzenia polityczne, ale autorzy przekonują, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii może mieć bardzo poważne konsekwencje dla sytuacji piłkarzy grających na Wyspach i dlatego zdecydowali się już teraz zmierzyć z tematem. Referendum w sprawie Brexitu odbyło się 23 czerwca 2016 roku i wówczas 51.89% obywateli biorących udział w głosowaniu opowiedziało się za opuszczeniem Zjednoczonej Europy.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry