Błąd dotyczący ujarzmiania dzikich koni w grze Wiedźmin 3 wprowadzono celowo

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 6 września 2016

Wyznań deweloperów ciąg dalszy. Ledwie wczoraj poinformowaliśmy Was, że była pracownica firmy BioWare zwiększyła w ostatniej chwili poziom trudności gry Mass Effect 2, nie informując o tym nikogo z zespołu, a dziś mamy podobny przykład z rodzimego podwórka. Ryan Pergent ze studia CD Projekt Red oznajmił w niedzielę na Twitterze, że zataił informację o "błędzie" z ujarzmianiem dzikich koni w trzeciej odsłonie serii Wiedźmin. W rezultacie całe stado zwierząt biegnie posłusznie za tym rumakiem, którego dosiądzie Geralt po wcześniejszym uspokojeniu go znakiem Aksji.


Pergent odpowiadał w Wiedźminie 3 za projektowanie rozgrywki i jak sam wyznał przedwczoraj, to on zajmował się poprawianiem zachowania zwierząt przed premierą ostatnich przygód Geralta z Rivii. Deweloper dał do zrozumienia, że celowo ukrył opisaną wyżej funkcję w kodzie, dzięki czemu wszystkie rumaki ze stada będą przez 30 sekund podążać za ujarzmionym koniem, ilekroć wiedźmin zdecyduje się uspokoić szkapę znakiem Aksji. Wprowadzona przez Pergenta funkcja normalnie uznana zostałaby jako błąd, ale Ryan celowo nie zgłosił tego do działu kontroli jakości. Testerzy nie zdołali wychwycić usterki, dzięki czemu była ona obecna w pełnej wersji gry. Przykład możecie zobaczyć na zamieszczonym niżej gifie.


Postanowiliśmy sprawdzić czy błąd występuje w najnowszej wersji gry, oznaczonej liczbą 1.30. Próba ujarzmienia dzikiego konia w Białym Sadzie nie przyniosła pożądanego efektu, dlatego akcję powtórzyliśmy na gołej edycji Wiedźmina 3, pozbawionej wszystkich wydanych po premierze łatek. Także w tym wariancie nie udało nam się zmusić stada do ślepego podążania za Geraltem, co sugeruje, że manewr ten da się wykonać wyłącznie na wyspach Skellige i w Velen.0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry