Autorka komiksu Saga z miejsca sprzedałaby prawa do gry twórcom Wiedźmina

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 13 września 2016

Wydawany przez firmę Image komiks Saga cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko wśród fanów historyjek obrazkowych, ale również krytyków, czego dowodem są liczne wyróżnienia branżowe. Powstała w 2012 roku opowieść o nietypowej parze kochanków zdobyła m.in. prestiżową nagrodę Hugo Award, która przyznawana jest od kilkudziesięciu lat najlepszym dziełom z gatunku fantasy i science fiction. Saga jest tworem na tyle młodym, że jeszcze nie dorobiła się adaptacji telewizyjnej lub kinowej, choć jego autorzy wyrażają nadzieję, że w przyszłości takowe powstaną. To samo tyczy się zresztą gier video.


Temat ewentualnej gry na podstawie komiksu został poruszony w wywiadzie dla serwisu IGN, którego autorzy udzielili w październiku ubiegłego roku. Odpowiadająca w Sadze za ilustracje Fiona Staples oznajmiła, że gdyby powstanie takiej produkcji miało rzeczywiście dojść do skutku, z miejsca sprzedałaby prawa firmie CD Projekt Red. Rysowniczka przyznała, że nie śledzi na bieżąco tego, co dzieje się na rynku elektronicznej rozrywki, ale niedawno miała okazję skończyć pierwszego Wiedźmina i to w zupełności wystarczyłoby, żeby powierzyć projekt warszawskiemu studiu. Nie da się ukryć, że jest to ogromne wyróżnienie dla deweloperów, którzy aktualnie koncentrują siły na Cyberpunku 2077.

Saga opowiada historię małżeństwa Alany i Marko, którzy w wykreowanym przez autorów uniwersum reprezentują dwie zwalczające się rasy. Twórcy komiksu nie ukrywają, że inspiracje czerpali głównie z Gwiezdnych wojen, choć duży wpływ na ostateczny kształt historii miały też ojcowskie doświadczenia Briana K. Vaughana - pełniącego w projekcie funkcję scenarzysty. Do tej pory w Stanach Zjednoczonych ukazało się 36 zeszytów Sagi. W Polsce komiks publikowany jest przez wydawnictwo Mucha Comics, które prezentuje opowieść w formie większych tomów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry