Aktorzy w historycznych scenach filmu Assassin's Creed przemówią po hiszpańsku

Wrzucił Ciekawostek - środa, 21 września 2016

Do premiery filmu Assassin's Creed pozostały już niespełna trzy miesiące, dlatego nie powinno nas dziwić, że najważniejsi ludzie zaangażowani w ten projekt coraz częściej wypowiadają się na jego temat. Redaktorzy magazynu Total Film przeprowadzili ostatnio wywiad z Justinem Kurzelem i dowiedzieli się, że we wszystkich historycznych sekwencjach ekranizacji usłyszymy dialogi w języku hiszpańskim. Hollywoodzcy filmowcy rzadko decydują się na tego typu zabieg, więc tym bardziej powinni go docenić miłośnicy popularnej serii gier.


Reżyser obrazu zdradził, że na planie eksperymentowano również z anglojęzycznymi kwestiami, ale po uzyskaniu zielonego światła od wytwórni New Regency, podjęto decyzję o uwzględnieniu hiszpańskich dialogów. Zdaniem Kurzela, język ten wzbogacił sceny wspomnień i wprowadził do nich odrobinę egzotyki. Fanom nie musimy oczywiście przypominać, że historyczna część filmu Assassin's Creed rozgrywać będzie się właśnie w Hiszpanii. Zdjęcia kręcone były w Almerii i Sewilli, choć ekipa sporo czasu spędziła także na pobliskiej Malcie.

Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, tylko 35% całego filmu będzie koncentrować się na wspomnieniach głównego bohatera, a pozostałe wydarzenia rozgrywać będą się w czasach obecnych. To zupełnie inaczej niż w grach z serii Assassin's Creed, gdzie wątek współczesny wyraźnie ustępował historycznym sekwencjom.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry