Twórcy gry Diablo III usunęli z niej pentagramy i katolickie krzyże - dlaczego?

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 26 czerwca 2016

Pracownicy studia Blizzard North chętnie wykorzystywali pentagram w dwóch pierwszych grach z serii Diablo i trudno im się dziwić. W dzisiejszych czasach wielu ludzi uważa pięcioramienną gwiazdę za znak satanistyczny, więc siłą rzecz pasował on doskonale do tytułowego Pana Terroru, który nie dość, że mieszkał nad dnie Piekła, to na dodatek nasłał na mieszkańców krainy Sanktuarium hordę demonów. Deweloperzy postanowili jednak zrewidować poglądy dotyczące tego symbolu w trzeciej odsłonie cyklu i świadomie usunęli go z wieńczącego trylogię hack and slasha. Pentagram w Diablo III można zobaczyć jedynie na chorągwi naszego śmiałka, o ile sami zdecydujemy się go tam umieścić. Dlaczego pokuszono się o takie zmiany?

Paladyni w Diablo III nie noszą już krzyża na piersi.

Twórcy gry uznali, że znane z rzeczywistości znaki nie powinny występować w serii Diablo, która przedstawia zbudowany od podstaw fantastyczny świat, oferujący własną historię i wierzenia. Z tego samego względu postanowiono wymazać z uniwersum wszystkie katolickie krzyże, które w "dwójce" powszechnie występowały na zbrojach paladynów z kościoła Zakarum. W zamian deweloperzy stworzyli zupełnie nowe oznaczenie dla rycerzy światła, które swoim wyglądem przypomina trójząb lub grecką literę "psi". Pentagramy zostały z kolei zastąpione abstrakcyjnymi runami, nierzadko tworzonymi na bazie wielokątów, ale nie odnoszącymi się już bezpośrednio do doskonale znanych symboli.

Pentagram w Piekle - Diablo

Choć ta drobna - wydawałoby się - zmiana wywołała swego czasu dyskusję wśród fanów serii, nie da się ukryć, że tłumaczenie Blizzarda prezentuje się bardzo rozsądnie. Gracze domagający się obecności satanistycznej symboliki i tak musieli zaakceptować nowy porządek rzeczy, gdyż amerykańska firma pozostała w kwestii pentagramów nieugięta.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry