Książę Persji skapitulował - film WarCraft to najbardziej dochodowa ekranizacja gry

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 czerwca 2016

Po sześciu latach panowania w rankingu najbardziej dochodowych ekranizacji gier, film Prince of Persia: Piaski czasu musiał uznać wyższość konkurenta. Zaledwie dwa tygodnie po oficjalnej premierze, która 6 czerwca 2016 roku odbyła się w amerykańskim kinie TCL Chinese Theatre, WarCraft: Początek pobił wynik osiągnięty przez produkcję Disneya, zarabiając ponad 378 milionów dolarów. Osiągnięcie tak korzystnego rezultatu nie byłoby możliwe bez widzów w Państwie Środka, którzy dosłownie oszaleli na punkcie tego obrazu. Dość powiedzieć, że Chińczycy wygenerowali 41% zaprezentowanej wyżej kwoty, a na tym pewnie się nie skończy.


Choć WarCraft został zmiażdżony w recenzjach (średnia ocen 32% w serwisie Metacritic i zaledwie 29% w Rotten Tomatoes), to odbiorcom, do których film jest kierowany, negatywne opinie krytyków w niczym nie przeszkadzają. Obraz Duncana Jonesa zbiera rewelacyjne noty od zwykłych widzów (średnia ocen 7.6/10 w serwisie IMDb, 8.6/10 w Metacritic i 81% w Rotten Tomatoes), a do kin maszerują tłumy. Tak jest przynajmniej w Azji, bo w swojej ojczyźnie Początek wielkiej furory nie zrobił. Z danych serwisu Box Office Mojo wynika, że w Stanach Zjednoczonych ekranizacja zarobiła do tej pory jedynie 38,432,955 dolarów. Dla porównania: w Chinach 156,809,077 dolarów, a w Polsce - gdzie kultura chodzenia do kin jest znacznie mniejsza - 1,688,000 dolarów.

WarCraft: Początek swój rezultat jeszcze mocno poprawi, w przeciwieństwie do filmu Angry Birds, który mimo szeroko zakrojonej akcji reklamowej, wciąż nie zdołał pobić wyniku Księcia Persji. Ekranizacja popularnej gry mobilnej zarobiła tylko 327 milionów dolarów, co aktualnie plasuje ją na trzecim miejscu w ogólnym rankingu ekranizacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry