Patch 1.20 do gry Wiedźmin 3 naprawia błąd z rynsztunkiem Szkoły Wilka i oferuje przeprosiny od deweloperów na piśmie

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 28 maja 2016

Blisko rok musieli czekać fani gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, żeby jej twórcy poprawili wreszcie irytujący błąd z rynsztunkiem Szkoły Wilka, który nie pozwalał odnaleźć schematów do wykucia poszczególnych elementów tej zbroi. Zestaw wchodzący w skład darmowych dodatków DLC został udostępniony już 17 czerwca 2015 roku, ale studio CD Projekt Red nie potrafiło przez jedenaście miesięcy wyeliminować uciążliwej usterki. Dziś wiemy już, że rozwiązanie problemu przyniesie patch 1.20, a jakby tego było mało, gracze otrzymają specjalne pismo w tej sprawie, zawierające przeprosiny od deweloperów. Znajdziemy je w grze - tuż obok feralnej skrzyni, która tak skutecznie blokowała zdobycie pancerza.


Poszukiwania rynsztunku rozpoczynały się od kupna listu zawierającego informacje o miejscu ukrycia schematów. Trop wiódł w góry, do Kaer Morhen, a konkretnie do zrujnowanej strażnicy, która położona jest nieopodal Wiedźmińskiego Siedliszcza. Tutaj Geralt musiał otworzyć specjalną skrzynię, gdzie znajdowały się kolejne wskazówki pozwalające kontynuować zadanie. Niestety, nie wszyscy zainteresowani byli w stanie to zrobić. Niektórzy gracze zauważyli, że kufer za nic w świecie nie daje się otworzyć, a niemożność interakcji z pojemnikiem uniemożliwiała ruszenie misji do przodu.

Ciało zostało dodane dopiero w patchu 1.20

Pechowcy zaczęli szukać pomocy w internecie i dość szybko okazało się, że opisany błąd dotyczy sporej grupy użytkowników gry. Niestety, firma CD Projekt Red przez długi czas nie zauważała lub nie chciała zauważyć tego problemu, pozbawiając fanów nadziei, że kwestię skrzyni kiedykolwiek uda się rozwiązać. Aż do dziś. Poprawka dotycząca rynsztunku Szkoły Wilka pojawiła się na liście zmian w patchu 1.20, który w sieci oficjalnie zadebiutuje po weekendzie. Oficjalnie, bo łata została udostępniona wczoraj posiadaczom konsol Xbox One (prawdopodobnie doszło tutaj do pomyłki, gdyż aktualizacja zniknęła równie szybko, jak się pojawiła) i to właśnie oni donieśli, że w omawianym queście znajdują się też przeprosiny od autorów Dzikiego Gonu.


Tuż obok skrzyni deweloperzy umieścili ciało nieobecnego wcześniej nieszczęśnika, który ma przy sobie list podpisany skrótem "C. de P.R.". Dokument wyjaśnia, że popełnianie błędów leży w ludzkiej naturze, ale jeśli coś zostało definitywnie popsute - musi zostać naprawione. Twórcy Wiedźmina 3 pokajali się również za długi czas oczekiwania na poprawkę i poprosili wszystkich fanów o wybaczenie. Pełną treść listu możecie zobaczyć powyżej, a na koniec dodamy, że oprócz świstka, zwłoki kryją również nowy, unikatowy miecz o jakże wymownej nazwie "Wyrzut sumienia".

Nie mamy wątpliwości, że jest to bardzo miły gest ze strony pracowników studia CD Projekt Red, choć wszyscy zainteresowani pewnie ucieszyliby się bardziej, gdyby mankament został poprawiony wcześniej. Nikt przecież nie twierdzi, że błędów popełniać nie można, prawda?

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry