Twórcy gry STALKER: Zew Prypeci przygotowali 1986 nieśmiertelników dla fanów

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 26 kwietnia 2016

S.T.A.L.K.E.R. żył stosunkowo krótko, ale za to bardzo intensywnie. W okresie niespełna trzech lat, do sklepów trafiły aż trzy różne odsłony tego cyklu i choć trudno nazwać Czyste niebo i Zew Prypeci sequelami z prawdziwego zdarzenia, wielbiciele postapokaliptycznych klimatów nie mieli większych powodów do narzekań - wyłączając błędy i niedoróbki, rzecz jasna. Na premierę ostatniej z wymienionych tytułów w 2009 roku, ukraińskie studio GSC Game World przygotowało małą niespodziankę dla najwierniejszych miłośników sagi. Była nią ściśle limitowana seria metalowych nieśmiertelników z wygrawerowanym logotypem gry.


Nasi wschodni sąsiedzi przygotowali w sumie 1986 tego typu pamiątek. Tak mała ich liczba była oczywiście związana z samym wypadkiem w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, do którego doszło 26 kwietnia 1986 roku (dziś obchodzimy kolejną rocznicę tej awarii). Choć nieśmiertelnik ma wymiary 3x5 centymetrów i zaledwie 2 mm grubości, deweloperzy zdołali zmieścić na nim zarówno rosyjskie logo gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, jak i jego unikatowy numer. Do zestawu dołączono wojskowy łańcuszek o długości 75 cm, a także specjalny certyfikat, potwierdzający autentyczność przedmiotu. Każdy z tych świstków został ręcznie wypełniony przez Rusłana Didenko, który był głównym projektantem ostatniej odsłony serii.

Certyfikat potwierdzający autentyczność przedmiotu.

Część nieśmiertelników została rozdana przez deweloperów wśród przyjaciół, pozostałe trafiły do sklepu internetowego Petrovka, który nie oferuje, niestety, usługi wysłania pamiątek poza terytorium Ukrainy. Bardzo niska cena gadżetów (według obecnego przelicznika kosztuje on 8 zł) oraz ich niewielka liczba sprawiły, że produkt jest mocno pożądany przez fanów tego uniwersum. Nie zmienia to faktu, że zdobycie go nastręcza sporych trudności.

Rusłan Didenko podpisuje certyfikaty.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry