CD Projekt Red nie ma w planach odświeżania dwóch pierwszych Wiedźminów

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 28 kwietnia 2016

Ogromny sukces komercyjny Wiedźmina 3 sprawił, że fani chętnie podpytują studio CD Projekt Red o możliwość odświeżenia dwóch poprzednich odsłon przygód Geralta z Rivii. Ewentualne remastery "jedynki" i "dwójki" z pewnością cieszyłyby się dużym wzięciem wśród miłośników wiedźmińskiej sagi, ale deweloperzy nie wydają się być zainteresowani pomysłem. W wywiadzie udzielonym niemieckiemu magazynowi Gamestar przedstawiciele warszawskiej firmy oznajmili nawet, że taki plan w ogóle nie jest brany pod uwagę.


Przygotowanie remasterowanych edycji gry z pewnością nie byłoby sprawą łatwą, zwłaszcza w przypadku pierwszej odsłony, która napędzana jest zupełnie innym silnikiem i oferuje mechanikę diametralnie różniącą się od tego, co widzieliśmy zarówno w Zabójcach królów, jak i w Dzikim Gonie. Musimy też pamiętać, że CD Projekt Red ma na głowie Cyberpunka 2077, dlatego wydaje się mało prawdopodobne, że studio poświęci swoje moce przerobowe na lifting starszych Wiedźminów. Potwierdzili to pracownicy firmy, oddelegowani do udzielenia wywiadu dla magazynu Gamestar. Deweloperzy oznajmili, że nie ma planów odświeżenia "jedynki" i "dwójki", ani wrzucenia wszystkich gier z tego cyklu do jednego pudełka. Ten ostatni pomysł nie miałby ich zdaniem większego sensu, bo dwie pierwsze przygody Geralta są oferowane w bardzo niskich cenach ilekroć dojdzie do wyprzedaży, a te zdarzają się bardzo często.

Oczywiście nic nie zostało jeszcze wyryte w kamieniu. "Brak planów" nie oznacza kategorycznego "nie". CD Projekt Red to spółka giełdowa, jej posunięcia muszą być komunikowane z głową, choć biorąc pod uwagę konieczność zajęcia się Cyberpunkiem, szanse na stworzenia remasterów są naprawdę nikłe.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry