Wiedźmin 3 został nowym liderem rankingu nagród dla najlepszej gry roku (GOTY)

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 17 marca 2016

Pracownicy studia CD Projekt Red mogą mieć ogromne powody do zadowolenia. Od wczoraj ostatnia produkcja warszawskiej firmy ma już na swoim koncie 251 różnych nagród dla najlepszej gry 2015 roku i jest samotnym liderem rankingu wszech czasów w tej kategorii. Tak przynajmniej sugeruje blog Game of the Year Picks, który zbiera informacje na temat tego typu wyróżnień, korzystając z pomocy fanów rozsianych po całym świecie. Jeśli uznamy wyniki podawane przez autorów bloga za wiążące, to Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najbardziej docenioną grą w kilkunastoletniej historii tego zestawienia. Musimy jednak pamiętać, że wspomniane dane kompletowane są dopiero od 2003 roku i nie uwzględniają produktów wydanych wcześniej.


Aktualnie Wiedźmin 3 przewodzi całej stawce i posiada o dwie nagrody więcej, niż zwycięzca rankingu sprzed dwóch lat - gra The Last of Us. Wielki rywal Dzikiego Gonu, czyli Fallout 4, zdobył "tylko" 56 wyróżnień dla najlepszej produkcji ubiegłego roku i obecnie znajduje się na pozycji drugiej. Podium zamyka Bloodborne. Najnowsze - jak na razie - dzieło japońskiego studia From Software, zostało wytypowane do tytułu najlepszej gry roku 31 razy, co można uznać za jej duży sukces.

Serwis Game of the Year Picks uwzględnia w swoim zestawieniu zarówno nagrody przyznawane przez pracowników branży elektronicznej rozrywki (przedstawicieli mediów, deweloperów itd.), jak i te zdobyte w przeróżnych głosowaniach czytelników. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie opinie profesjonalistów, to opisywane osiągnięcie Wiedźmina 3 nie jest już tak imponujące. Największą liczbą wyróżnień od krytyków wciąż może pochwalić się The Last of Us. Produkt studia Naughty Dog ma ich w sumie 191, a Dziki Gon 166. Taki wynik w zupełności jednak wystarcza, aby pokonać The Elder Scrolls V: Skyrim. Ostatni TES ma 163 nagrody przyznane przez profesjonalistów i 64 przez fanów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry