W grze Dying Light: The Following można znaleźć ślady obecności Harry'ego Pottera

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 11 lutego 2016

Pracownicy firmy Techland już w podstawowej wersji gry Dying Light udowodnili, że easter eggi nie są im obce, dlatego byliśmy pewni, że również długo oczekiwany dodatek The Following będzie wyróżniać się pod tym względem. Tak jest w istocie. Przemierzając wiejskie tereny nieopodal miasta Harran można natknąć się na rozmaite nawiązania do innych dzieł popkultury i jest ich naprawdę sporo. W niniejszym artykule przyjrzymy się niepozornemu budynkowi, położonemu kilka kilometrów na południe od startowej farmy, czyli pierwszej bezpiecznej przystani, którą odnajdziemy we wspomnianym rozszerzeniu.


Do wspomnianej chatki można dotrzeć już na początku zmagań, o ile dysponujemy samochodem, który znacząco ułatwia dość długą podróż po drogach okupowanych przez hordę zdechlaków. Niebieski domek nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym nadzwyczajnym, więc tylko najbardziej wytrwali amatorzy szabrownictwa odwiedzą go obowiązkowo. Pozostałych może skusić do wizyty mały pokój zlokalizowany na parterze, w którym znajdują się przedmioty jednoznacznie kojarzące się z... Harrym Potterem. Na ścianie zobaczycie zawieszoną miotłę, na łóżku spiczasty kapelusz, natomiast na nocnej szafce charakterystyczne okulary małego czarodzieja, które aktor Daniel Radcliffe nosił w filmowej adaptacji bestsellerowej sagi stworzonej przez J. K. Rowling. Wszystkie te gadżety prezentujemy w zamieszczonym niżej filmie - materiał zdradzi Wam również, gdzie dokładnie stoi rzeczony domek.


Amatorom mocnych wrażeń polecamy przy okazji interakcję z małą statuetką czaszki, która leży na najwyższej półce. Po jej kilkukrotnym przekręceniu dom nawiedzi wyjątkowo mocny przeciwnik, a Wy będziecie zmuszeni stoczyć z nim pojedynek. Warto się postarać, bo jeśli go przegracie, drzwi do domu zostaną zamknięte na cztery spusty.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry