Użytkownicy Steama najchętniej grają w Counter-Strike: Global Offensive

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 14 lutego 2016

Counter-Strike: Global Offensive to absolutny fenomen Steama. Strzelaninę wyprodukowaną przez firmę Valve kupiło już ponad dwadzieścia milionów osób i to po nią najchętniej sięgają pecetowcy, kiedy decydują się odpalić grę za pośrednictwem tej usługi. Jedynym tytułem, który mógłby dorównać popularnością najnowszej odsłonie tego shootera jest Dota 2, ale nawet jej fani muszą uznać wyższość konkurenta. Świadczą o tym oczywiście liczby. Jeśli weźmiemy pod uwagę sto krajów, które mogą pochwalić się największą liczbą użytkowników na wspomnianej platformie, to szybko przekonamy się, że w 78 z nich najczęściej uruchamia się właśnie CS-a. W tej specyficznej kategorii Dota 2 zajmuje drugie miejsce, przewodząc rankingowi popularności w dwudziestu dwóch państwach.

Wszystkie dane wymienione w artykule pochodzą z serwisu SteamSpy.

Steam ma w swojej ofercie tysiące różnych gier, ale żadna z nich nie cieszy się tak dużym powodzeniem, jak Counter-Strike: Global Offensive. Strzelanina robi furorę w wielu krajach (z tych bardziej egzotycznych warto wymienić Watykan, Koreę Północną i Irak), przodując w rankingu popularności nawet na Antarktydzie. Trzeba jednak pamiętać, że przy zakładaniu konta na Steamie można wskazać dowolne państwo na świecie i nie zawsze lokalizacja użytkownika pokrywa się z tą rzeczywistą. Dobrym tego przykładem jest właśnie skuty lodem kontynent, gdzie jednocześnie przebywa około pięciu tysięcy osób, a liczba zarejestrowanych "tam" kont przekracza obecnie 160 tysięcy.

Ciekawie rozkładają się też wyniki popularności ostatniego Counter-Strike'a w poszczególnych krajach. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę uruchomień tej gry na danym terytorium, to szybko okaże się, że największym wzięciem CSGO cieszy się w Rosji (14.67% udziału w skali całego świata). Drugie miejsce w tym rankingu zajmują Stany Zjednoczone (12.07%), natomiast trzecie... Polska. W ciągu ostatnich dwóch tygodni aż 6.40% wszystkich użytkowników shootera stanowili nasi rodacy. To naprawdę imponujący rezultat.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry