Twórcy gry Mad Max posłuchali fanów i zmienili odtwórcę głównej roli

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 7 lutego 2016

Gra Mad Max została oficjalnie zapowiedziana 10 czerwca 2013 roku na targach E3 w Los Angeles. Do sieci trafił wówczas debiutancki zwiastun przygód postapokaliptycznego awanturnika, a nieliczni szczęściarze, którzy odwiedzili w tym samym czasie hale Los Angeles Convention Center, zobaczyli również pierwszy fragment rozgrywki z nadchodzącej produkcji. Wśród nich była spora grupa dziennikarzy i to właśnie oni zwrócili uwagę, że tytułowy bohater nie wypowiada swoich kwestii z charakterystycznym australijskim akcentem. Temat szybko podchwycili miłośnicy filmowej sagi i zaczęli protestować przeciwko obsadzeniu w głównej roli nieznanego z nazwiska Amerykanina.


Oburzenie fanów miało solidne podstawy. Akcja wszystkich filmów z serii rozgrywała się na najmniejszym kontynencie świata, o czym świadczyły nie tylko samochody głównego bohatera (produkowane wyłącznie na Antypodach i posiadające kierownicę po prawej stronie), ale również sami aktorzy, wypowiadający się z australijskim akcentem. Należał do nich także Mel Gibson (odtwórca tytułowej roli), który choć urodził się w Nowym Jorku, od dwunastego roku życia mieszkał w Sydney i właśnie tam nauczył się aktorskiego fachu. Miłośnicy cyklu nie wyobrażali sobie, żeby mogło to się zmienić, zwłaszcza, że Mad Max miał być pierwszą od wielu lat grą nawiązującą do tego uniwersum i dlatego głośno wyrazili swój sprzeciw. Co zaskakujące, ich zarzuty zostały usłyszane w siedzibie deweloperów, czyli w studiu Avalanche.

Bren Foster

Szwedzi, którzy dotychczas byli znani głównie z rozwijania serii Just Cause, postanowili zaangażować innego aktora. Decyzja ta została ogłoszona 2 lipca 2013 roku, czyli zaledwie kilka tygodni po ujawnieniu gry. Rolę dostał Australijczyk Bren Foster i niemal natychmiast wszystko wróciło do normy. Zmiana nie odbiła się niekorzystnie na samym procesie produkcji tytułu, bo autorzy nie planowali szybkiej premiery. Mad Max zadebiutował na rynku dopiero 1 września 2015 roku, czyli ponad dwa lata po opisanych wydarzeniach.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry