Trzęsący się wagon w grze Dying Light: The Following to easter egg z filmu Super 8

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 16 lutego 2016

Jedna z najbardziej efektownych scen w filmie Super 8 przedstawiała katastrofę pociągu, który wykoleił się wskutek uderzenia lokomotywy w jadący z naprzeciwka samochód. Rozpędzony skład dokonał prawdziwego spustoszenia na stacji kolejowej, doszczętnie niszcząc mały budynek, a także zasypując najbliższą okolicę toną żelastwa. Dużo szczęścia mieli bohaterowie obrazu J.J. Abramsa, którzy z opresji wyszli niemal bez szwanku, choć w każdej chwili mogli zostać zmieceni z powierzchni ziemi. Przebywający na miejscu zdarzenia dzieciak zobaczył chwilę później, że jeden z wykolejonych wagonów zaczyna się niebezpiecznie trząść, jakby w środku uwięziony był bardzo duży potwór...


Opisana wyżej scena stała się fundamentem do świetnego easter egga w dodatku The Following do gry Dying Light. Nieopodal farmy Jasira (stanowiącej bazę wypadową Kyle'a Crane'a na wsi) stoi pociąg, w składzie którego znajduje się żółty wagon z zamkniętym w środku stworem. Główny bohater nie jest w stanie zobaczyć, co tak naprawdę kryje się w jego wnętrzu, gdyż dostępu do drzwi skutecznie chroni gruby łańcuch i kłódka, ale nie ma najmniejszych wątpliwości, że musi być to coś dużego i groźnego. Jeśli postoicie dłuższą chwilę w pobliżu wspomnianego wagonu, usłyszycie też wymowny ryk monstrum, pozwalający domyślić się z jakim zagrożeniem mamy tutaj do czynienia. Nie mamy żadnych wątpliwości, że deweloperzy celowo nawiązali w ten sposób do wykolejonego składu z filmu. Ten z gry nie jest w żaden sposób uszkodzony - gdyby obie produkcje rozgrywały się w tym samym uniwersum, można byłoby uznać, że nie dotarł on jeszcze na miejsce swojego przeznaczenia.


Dokładne położenie znaleziska zdradza zamieszczony wyżej materiał video, dlatego gorąco zachęcamy Was do jego obejrzenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry