Latarnik Jack pojawia się w dwóch Gothicach i wszystkich grach z serii Risen

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 2 lutego 2016

Studio Piranha Bytes jest mocno przywiązane nie tylko do bezimiennych protagonistów swoich opowieści, ale również do postaci latarnika Jacka, który wiecznie wpada w różnego rodzaju kłopoty i potrzebuje pomocy. Na sześć erpegów stworzonych przez niemieckich deweloperów, aż w pięciu z nich pojawia się wspomniany jegomość. Po raz pierwszy spotkaliśmy go w drugiej odsłonie serii Gothic, później zaliczał on regularne występy w każdej produkcji, która została zaprojektowana przez naszych sąsiadów zza Odry.


Jack i jego latarnia w grze Gothic 3

Choć latarnia Jacka i jej właściciel pojawiają się w niemal wszystkich produkcjach Niemców, tylko raz mieliśmy do czynienia z przypadkiem wykorzystania tej samej postaci w przynajmniej dwóch grach. Stało się tak w drugiej i trzeciej odsłonie cyklu Risen, gdzie nasz bohater zajmował budynek stojący na wyspie Tacarigua. Nie oznacza to jednak, że nic wspomnianych panów ze sobą nie łączy. Jack ma permanentne problemy z niechcianymi gośćmi, którzy nie pozwalają mu wykonywać swoich obowiązków. Mogą to być okupujący jego przybytek bandyci lub żołnierze, a nawet panoszące się w pobliskich jaskiniach termity (Risen 2: Mroczne wody). Tylko w pierwszej grze serii Risen ów jegomość nie przebywał w bezpośrednim sąsiedztwie swojej latarni. Po zamknięciu interesu przez panoszących się na Farandze inkwizytorów, Jack topił smutki w miejscowej tawernie.

Jack w grze Risen 3: Władcy Tytanów

Postać latarnika w grach firmy Piranha Bytes jest luźnym nawiązaniem do... halloweenowej dyni, która w języku angielskim nosi nazwę "jack-o'-lantern". Według jednego z irlandzkich podań, Jack skutecznie oszukał samego diabła i w rezultacie nie mógł pójść zarówno do nieba, jak i piekła. Od tej pory tułał się po świecie z prowizoryczną latarnią, którą zrobił sobie z rzepy. Na pamiątkę tego czynu drąży się dziś dynie, które są nieodłącznym elementem święta, obchodzonego w krajach anglosaskich 31 października.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry