Japońscy dziennikarze dostali zupę serwowaną przez robota w grze Fallout 4

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 11 lutego 2016

Nie jest żadną tajemnicą, że redakcje największych magazynów i serwisów internetowych otrzymują od wydawców różnego rodzaju gadżety z gier komputerowych. Tego typu praktyki mają nie tylko długą tradycję, ale też jasno określony cel, zwłaszcza w przypadku prezentów nietypowych, gdyż ich zdjęcia często lądują one na łamach serwisów społecznościowych, promując przy okazji dany tytuł. Niedawno na taki krok zdecydował się japoński oddział firmy Bethesda, który postanowił wysłać dziennikarzom z Kraju Kwitnącej Wiśni... zupki błyskawiczne. Porcje dania znanego jako "ramen" okazały się dość wyjątkowe, bo firmuje je znany z gry Fallout 4 robot Takahashi.


Trzeba uczciwie przyznać, że Bethesda przyłożyła się do tego zadania. Zakrywające opakowanie etykieta zawiera nie tylko logotyp gry, ale także wizerunek wspomnianego protektrona, który zajmuje się sprzedażą rosołu w wirtualnym mieście Diamond City. Zupka ma również swoją unikatową nazwę, a jest nią jedyna kwestia, jaką usłyszymy od Takahashiego podczas próby rozmowy z robotem. Słowa "Na ni ni shimasuka" oznaczają mniej więcej tyle, co "Czy mogę przyjąć zamówienie", choć warto tutaj zauważyć, że w anglojęzycznej i polskiej wersji gry Fallout 4 zostały one celowo napisane z błędem ("Nan-ni shimasho-ka?"), aby podkreślić, że sprzedawca nudli kaleczy wspomnianą wypowiedź.

Takahashi w grze Fallout 4

Sam Takahashi jest sprytnym nawiązaniem deweloperów do filmu Łowca androidów (ang. Blade Runner) z Harrisonem Fordem w roli głównej. Słowa wypowiadane przez robota można usłyszeć w obrazie Ridleya Scotta krótko po jego rozpoczęciu, kiedy główny bohater stołuje się w małej knajpce. Jakby tego wszystkiego było mało, Bethesda zaangażowała do nagrania tego jednego zdania bardzo nietypowego aktora. Okazał się nim Shinji Mikami - pomysłodawca gier Resident Evil oraz The Evil Within. Mikami pewnie nie dał się zbyt długo namawiać, zwłaszcza, że ostatni z wymienionych tytułów został wydany przez tę samą firmę, która stworzyła Fallouta 4.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry