Ciri i Geralt nie mieli być jedynymi grywalnymi postaciami w grze Wiedźmin 3

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 14 lutego 2016

Krótkie retrospekcje z udziałem Ciri, w trakcie których jesteśmy w stanie objąć kontrolę nad popielatowłosą dziewczyną, nie miały być jedynymi tego typu epizodami w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pracownicy studia CD Projekt Red rozważali wprowadzenie kilku innych grywalnych postaci, w tym niezmiernie istotnego dla fabuły "trójki" elfa Avallach'a. Pierwotne plany deweloperów poznaliśmy dzięki fragmentom dokumentacji, które wyciekły do internetu blisko rok przed premierą obsypanej nagrodami produkcji. Niestety, poza imionami bohaterów nie zawiera ona żadnych szczegółowych informacji na temat dedykowanych im misji.

Avallac'h

Oprócz Ciri i Geralta, gra miała umożliwić także wcielenie się w rolę wspomnianego już Avallach'a, nieznanego z imienia elfa należącego do Dzikiego Gonu oraz niejakiego Popiela. Autorzy brali też pod uwagę krótki epizod ze szczurem w roli głównej, który miał biegać w jednym z zadań i podsłuchiwać rozmowy nieświadomych obecności zwierzęcia ludzi. W przypadku pozostałych bohaterów, deweloperzy nie planowali żadnych sekwencji związanych z walką, a więc odwrotnie niż w przypadku młodej podopiecznej Geralta. Avallac'h, Popiel i tajemniczy elf mieli jedynie poruszać się po świecie, wykorzystując zestaw animacji stworzonych z myślą o zabójcy potworów. Z dokumentacji wynika również, że gra wyłączałaby w planowanych scenach cały interfejs użytkownika. Z ekranu zniknąć miał zarówno wilczy medalion, jak i pozostałe elementy HUD-u związane z wiedźminem, np. symbole używanych przez niego znaków.

Choć nie wiemy kim jest Popiel, możemy odważnie założyć, że postać ta miała związek z zadaniem pobocznym o nazwie Mysia wieża, które w Wiedźminie 3 zleca Keira Metz. Cały ten quest mocno nawiązuje do starej legendy o kruszwickim księciu, którego zjadły myszy i nie jest wykluczone, że autorzy użyli w dokumentacji takiego pseudonimu dla jednego z bohaterów wspomnianej misji. Gdyby taki scenariusz faktycznie miał miejsce, prawdopodobnie ujrzelibyśmy wydarzenia w wieży na Kłomnicy oczami jej prawowitego właściciela.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry