Bomba atomowa w grze Dying Light: The Following, czyli ukryte zakończenie

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 12 lutego 2016

Z myślą o dodatku The Following do gry Dying Light wrocławska firma Techland przygotowała rozbudowany wątek fabularny, ale przygodę można też ukończyć, nie angażując się w ogóle w nową historię. Produkt zawiera sprytnie ukryte zakończenie, które można odpalić już na początku zmagań i to zupełnie niedoświadczoną postacią, co udowodnimy na zamieszczonym niżej filmie. Nie zmienia to faktu, że odblokowanie sekretu wymaga dostania się do kilku oddalonych od siebie punktów na mapie, dlatego bardzo przydaje się tutaj samochód. Łazik da się bez większego problemu zdobyć już w drugiej misji kampanii. Zanim przejdziemy do sedna, tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami, choć akurat to zakończenie nie zdradza absolutnie niczego w temacie fabuły. Po wykonaniu zaprezentowanych czynności, zabawa po prostu się kończy i na ekranie pojawiają się napisy końcowe.


Aby odblokować ukryty finał, trzeba wpierw zdobyć trzy przedmioty. Pierwszy z nich - kartka z kodami do bomby atomowej - znajduje się w zatopionej skrzyni wojskowej na wschodzie. Kyle Crane nie będzie tutaj atakowany przez rywali, co znacząco ułatwia wykonanie zadania. Więcej zachodu wymaga pozyskanie karty magnetycznej z hangaru, która broniona jest przez Behemotha. Piekielnie silny stwór jest wymagającym przeciwnikiem, dlatego przed wizytą w budynku warto odciągnąć jego uwagę, korzystając z petard hukowych. Kiedy wejdziecie do środka, musicie jak najszybciej otworzyć czerwoną skrzynię (animacja może zostać przerwana przez atak potworów, co zadania nie ułatwia), a następnie zabrać leżącą w nim kartę. Mając wymagany przedmiot w posiadaniu, natychmiast wyjdźcie na zewnątrz, unikając przypadkowej śmierci z rąk monstrum.


Trzeci przedmiot, którym również jest karta magnetyczna, znajduje się w akwenie koło tamy wodnej, w południowo-zachodniej części mapy. Tutaj także nie powinniście napotkać problemów, bo jak wiadomo, zombie pływać nie potrafią. Kiedy odnajdziecie leżące na dnie zwłoki, koniecznie zbadajcie je, a Kyle sam odsunie ciało, ujawniając położenie interesującego Was znaleziska. Jeśli operacja zakończy się sukcesem, możecie skupić się na ostatniej części zadania, czyli...

...odnalezieniu ciężarówki wojskowej. Stoi ona na autostradzie w środkowej części mapy i chroniona jest przez kilku odzianych w mundury zdechlaków. Tych ostatnich wyeliminujecie za pomocą samochodu, a gdy w okolicy nie będzie już żadnego zagrożenia, skierujcie się do naczepy. Pierwsza z kart pomoże Wam otworzyć drzwi, druga uruchomi znajdujący się w środku komputer, a gdy go w końcu użyjecie, nie pozostanie Wam nic innego, jak uzbroić bombę atomową. Chwilę później usłyszycie odliczanie i po dziesięciu sekundach cała okolica wyparuje, łącznie z Wami. To wszystko.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry