Ukryte zakończenie w The Witness znajduje się na początku gry

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 31 stycznia 2016

Pamiętacie ukryte zakończenie czwartej odsłony serii Far Cry, które można uaktywnić w siedzibie Pagan Mina, jeśli główny bohater nie zdecydował się iść ścieżką zaplanowaną przez deweloperów i nie uciekł wraz z członkami ruchu oporu? Na podobny zabieg zdecydowało się niezależne studio Thekla, Inc., które po wielu latach wytężonej pracy ofiarowało światu grę o nazwie The Witness. Nietypowa produkcja, koncentrująca się na rozwiązaniu ogromnej liczby zagadek logicznych, może zakończyć się kilka minut po rozpoczęciu przygody, jeżeli użytkownik nie zastosuje się do wskazówek podsuwanych przez autorów i otworzy portal prowadzący do tajemniczej lokacji.


Wspomniany portal można uaktywnić zaraz po wyjściu na powierzchnię wyspy, kiedy ustawi się kamerę w taki sposób, aby promień światła wychodzący z pierwszej bramy połączył się ze słońcem. Teraz wystarczy kliknąć na świetlistą kulę i przesuwać kursorem po utworzonej w ten sposób ścieżce, a gdy dotrzemy do jej końca, jeszcze raz wcisnąć klawisz odpowiedzialny za interakcję. Otworzone w ten sposób wrota przeniosą nas do ukrytej lokacji - w jej środku należy podążać przed siebie jedyną dostępną drogą. Zwieńczeniem wędrówki jest filmik zarejestrowany przez Jonathana Blowa, gdzie obserwujemy, jak pomysłodawca The Witness próbuje na nowo odnaleźć się w rzeczywistym świecie po długim procesie produkcji swojego dzieła.


Nietypowy film jest tak naprawdę klasycznym easter eggiem, ale z racji tego, że po jego obejrzeniu musimy ponownie rozpocząć zmagania, możemy uznać go za alternatywne zakończenie. Całą scenę zaprezentowaliśmy w materiale video, dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jego obejrzenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry