Jason Brody z gry Far Cry 3 traci ten sam palec, co Altair w Assassin's Creed

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 8 stycznia 2016

Niewinne rozdanie w pokerze może zakończyć się dość poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, jeśli usiądzie się do stołu z niewłaściwym człowiekiem. Bardzo boleśnie przekonał się o tym Jason Brody w grze Far Cry 3, który podczas niezobowiązującej - wydawałoby się - partyjki (uwaga, w dalszej części artykułu znajdują się spojlery dotyczące fabuły tej strzelaniny!), został siłą pozbawiony serdecznego palca lewej dłoni. Można uznać to za zwykły zbieg okoliczności, ale naszym zdaniem, o przypadku nie ma tutaj mowy. Wydarzeniem tym studio Ubisoft Montreal w subtelny nawiązało do serii Assassin's Creed, a konkretnie do jej pierwszej odsłony, wydanej w 2007 roku.


Każdy fan przygód skrytobójców wie, że dawno temu musieli oni godzić się na odcięcie serdecznego palca lewej ręki, gdyż dzięki temu mogli oni korzystać z umieszczonego na przedramieniu ukrytego ostrza. Tak okaleczony został m.in. Altaïr Ibn-La'Ahad, główny bohater pierwszej gry z cyklu Assassin's Creed. Co ciekawe, ten sam człowiek usprawnił potem mechanizm śmiercionośnej broni, gdyż wyszedł on z założenia, że taka ofiara ze strony potencjalnego członka zakonu nie jest dobrym pomysłem. Sam zwyczaj przetrwał jednak w tej serii w lekko zmodyfikowanej formie. Kiedy Ezio Auditore przechodził słynną inicjację w "dwójce", jeden z jego braci wypalił mu małe znamię na serdecznym palcu, używając do tego celu rozżarzonych obcęgów. Nie zmienia to oczywiście faktu, że Włoch niczego już obcinać nie musiał.

W przeciwieństwie do Altaïra, Brody grze Far Cry 3 zostaje inwalidą wbrew własnej woli. Organu pozbawia go Hoyt Volker, a jest to dotkliwa kara za przegraną partię pokera. Wybór serdecznego palca lewej dłoni przez Volkera może mieć tutaj charakter symboliczny (to właśnie na nim Amerykanie noszą ślubne obrączki, choć Jason jest kawalerem), ale wydaje nam się, że pracownicy firmy Ubisoft Montreal chcieli w ten sposób nawiązać do serii Assassin's Creed. Nie byłoby w tym zresztą nic dziwnego, deweloperzy z kanadyjskiego studia odpowiadają za stworzenie obu tych gier.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry