Fanom gry Assassin's Creed: Unity rok zajęło rozwiązanie jej największej zagadki

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 24 stycznia 2016

Miłośnicy serii Assassin's Creed potrzebowali 437 dni, żeby rozszyfrować znaczenie tortów, które pojawiają się w przedostatniej odsłonie tego cyklu, zatytułowanej Unity. Fani opowieści o klanie skrytobójców od dawna podejrzewali, że zjadliwe wypieki nie pojawiają się w tej grze przypadkowo, ale nikt nie był w stanie ustalić, o co tak naprawdę chodzi. Udało się to dopiero twórcom kanału UbiCentral, którzy dwa dni temu opublikowali w serwisie YouTube film stanowiący rozwiązanie zagadki. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, nie obeszło się bez pomocy deweloperów. Tym razem udzieliło jej studio Ubisoft Toronto, współpracuje z siostrzanymi oddziałami firmy w produkcji kolejnych odcinków sagi.


Kluczem do rozgryzienia easter egga okazały się wspomniane torty. Jest ich w sumie pięć, a każdy z nich znajduje się w innej części miasta. Ten właśnie fakt w głównej mierze przeszkodził w ich odnalezieniu, gdyż wirtualny Paryż do małych przecież nie należy, na dodatek poszukiwane słodkości niespecjalnie wyróżniały się na tle innych obiektów. Po zjedzeniu wszystkich wypieków (ich dokładne położenie można sprawdzić na zamieszczonym niżej materiale filmowym), należy udać się do Ogrodu Luksemburskiego, gdzie na świeżym powietrzu pojawi się jeszcze jeden - tym razem zdecydowanie większy - tort. Kiedy spróbujemy go zjeść, natychmiast zostaniemy zaatakowani przez agresywnie nastawionego szermierza. Po pokonaniu rywala, co może nie być łatwe w początkowej fazie rozgrywki, na niebie pojawią się fajerwerki zwiastujące powodzenie "słodkiej" misji.


Warto w tym miejscu dodać, że tajemniczym oponentem Arno Doriana okazał się markiz de Bullion, który był bohaterem filmu opublikowanego na targach E3 w 2014 roku, prezentującego w akcji tryb kooperacji (możecie zobaczyć go poniżej). Postać ta, podobnie zresztą jak i cała związana z nim misja zabójstwa, nie występuje w finalnej wersji gry Assassin's Creed: Unity, co swego czasu wprowadziło część fanów w konsternację. Dziś wiemy już, że arystokrata w produkcie się pojawia, choć w zupełnie innej i niecodziennej roli.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry