Efekt Wiedźmina działa - w Polsce żyje już dziesięciu Geraltów!

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 29 stycznia 2016

Cirilla nie jest jedyną bohaterką gry Wiedźmin 3 i wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego, które zainspirowały szczęśliwych rodziców z Warszawy do nadania takiego imienia swojej nowo narodzonej dziewczynce. Wśród obywateli naszego kraju znajdziemy również bardzo małą, ale za to stale powiększającą się reprezentację Geraltów. Odpowiedników Białego Wilka trudno znaleźć w wykazie najpopularniejszych polskich imion, ale dzięki informacjom uzyskanym przez nas bezpośrednio z Ministerstwa Cyfryzacji, wiemy dokładnie, ile dzieci nad Wisłą może pochwalić się takim właśnie mianem. Jest ich dziesięć.

Geralt w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Raport ministerstwa dotyczący popularności imion został opublikowany wczoraj i dowiedzieliśmy się z niego, że w minionym roku największym wzięciem wśród rodziców cieszyli się Jakub i Zuzanna. Znacznie ciekawiej prezentuje się jednak drugi z rankingów, zawierający imiona nadawane najrzadziej. Potwierdza on, że Polacy skorzystali z opcji wyboru obco brzmiących imion (taka możliwość istnieje od 1 marca 2015 roku), dlatego obok Bronisława i Marzeny znalazły się tam również tak oryginalne przypadki, jak Felix, Lilly czy Nathaniel. W zestawieniu podsumowującym 2015 rok zabrakło Geralta i Cirilli, gdyż Ministerstwo Cyfryzacji nie uwzględnia imion w swoim rankingu, jeśli liczba ich wystąpień jest mniejsza niż pięć. Resort tłumaczy to troską o zapewnienie rodzinie odpowiedniej prywatności.

O istnieniu Cirilli dowiedzieliśmy się za sprawą stołecznego dodatku do Gazety Wyborczej, w przypadku Geralta musieliśmy udać się po stosowną informację bezpośrednio do źródła, czyli do Ministerstwa Cyfryzacji. Przedstawicielka resortu ujawniła nam, że w bazie PESEL znajduje się aktualnie dziesięć osób o takim imieniu i narodziły się one w różnych latach, nie tylko w minionym roku (kiedy dokładnie? Tego niestety nigdy się nie dowiemy). Jak widać, efekt wiedźmina działa i choć trudno powiedzieć, że Geralt to popularne miano, jesteśmy pewni, że w najbliższym czasie grono Białych Wilków w Polsce znacznie się powiększy.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry