Berengar bohaterem pierwszej gry z serii Wiedźmin? Był taki plan!

Wrzucił Ciekawostek - środa, 13 stycznia 2016

Fanom komputerowej serii Wiedźmin nie trzeba specjalnie uświadamiać, jak wielką rolę odegrał Berengar w pierwszej odsłonie tego cyklu. Podczas całej przygody Geralt nieustannie podąża tropem wiedźmina renegata, by w końcu dowiedzieć się (uwaga, już za chwilę natkniesz się na spojlery zdradzające fabułę!), że to on zdradził łotrom z Salamandry położenie twierdzy Kaer Morhen, ułatwiając tym samym brzemienny w skutkach atak na siedliszcze. Nie wszyscy jednak muszą zdawać sobie sprawę z tego, że Berengar miał dla studia CD Projekt Red szczególne znaczenie. To właśnie on był typowany na głównego bohatera erpega, zanim funkcję tę przejął słynny Riv z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Azar Javed, Berengar i Geralt

Pomysł osadzenia Berengara w roli głównej był rozpatrywany, kiedy deweloperzy porzucili pomysł oddania pod opiekę graczom bezimiennego mutanta. Pracownicy studia CD Projekt Red najwyraźniej doszli do wniosku, że taka postać nie przypadnie do gustu fanom i próbowali stworzyć wiedźmina posiadającego nie tylko imię, ale też odpowiednio bogatą przeszłość. Miał nim być właśnie Berengar, o którym w prozie Sapkowskiego nie ma żadnej wzmianki. W niedawnym wywiadzie dla włoskiego serwisu Eurogamer, Jakub Szamałek zdradził, że mimo podejmowanych prób nowy zabójca potworów nie sprawdził się jako protagonista i został zastąpiony Geraltem z Rivii. Z relacji dewelopera wynika, że studio uświadomiło sobie w końcu, że jeśli ma stworzyć porządną grę o wiedźminie, jej bohaterem może być wyłącznie TEN wiedźmin. Najbardziej znany i lubiany.

Szamałek pracuje w studiu CD Projekt Red od 2012 roku, z oczywistych względów nie mógł więc brać udziału w powstawaniu pierwszej odsłony serii. Jego wypowiedź potwierdza jednak plotki, które krążyły w sieci od dłuższego czasu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry