W grze Just Cause 3 istnieje system teleportacyjny rodem z filmu Gwiezdne wrota

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 25 grudnia 2015

Świat stworzony przez studio Avalanche na potrzeby gry Just Cause 3 jest tak duży, że nawet przelot bardzo szybkim odrzutowcem z jednego końca mapy na drugi trwa dobre kilka minut. Biorąc pod uwagę spore odległości dzielące trzy największe wyspy archipelagu, deweloperzy musieli pomyśleć również o systemie szybkiej podróży, który pozwoliłby głównemu bohaterowi przenieść się we wskazane miejsce w ekspresowym tempie. Tutaj jednak kryje się pewien haczyk. Rico jest w stanie skorzystać z tej opcji tylko wtedy, jeśli w jego ekwipunku znajdują się flary, a tych z kolei na starcie nie ma zbyt wiele. Na szczęście istnieje jeszcze jeden sposób na teleportację do innych rejonów państwa Medici, który na dodatek jest easter eggiem odwołującym się do filmu Gwiezdne wrota (Stargate).


Na wszystkich dużych wyspach znajduje się przynajmniej jeden nieoznakowany silos rakietowy, który można otworzyć za pośrednictwem zlokalizowanych nieopodal przycisków. Każdemu z tych obiektów przyporządkowany jest unikatowy kod, składający się z sześciu cyfr. Jeśli wciśniemy guziki w kolejności odpowiadającej interesującemu nas silosowi, ten otworzy się i będziemy mogli wskoczyć do głębokiego otworu. W tym momencie rozpocznie się właściwy proces teleportacji, a po jego zakończeniu wylądujemy w zupełnie innym terytorium. Aby móc skorzystać z systemu, musimy znać oczywiście odpowiednie kody. Są one wypisane na ziemi, tuż obok poszczególnych włazów, ale dla Waszej wygody podajemy je poniżej, wraz ze współrzędnymi geograficznymi wszystkich silosów:

  • Costa Sud (40° 45.496' N i 5° 44.620' E) - 032310
  • Feno (40° 42.416' N i 5° 43.608' E) - 122112
  • Trio (40° 42.266' N i 5° 35.206' E) - 103013

Przyciski znajdują się w pobliżu każdego włazu. "0" to ten pierwszy od lewej.

No dobrze, a co z tym easter eggiem? Cały system kojarzy się z wrotami znanymi z filmu Stargate. Nie dość, że silos jest sam w sobie okrągły, to na dodatek podczas procesu teleportacji obserwujemy tunel podobny do tego, który widzieliśmy po raz pierwszy w obrazie Rolanda Emmericha z 1994 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry