Utwór Aphelion Jespera Kyda nie powstał z myślą o grze Assassin's Creed III

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 6 grudnia 2015

Popularna plotka głosi, że Jesper Kyd stworzył utwór Aphelion z myślą o grze Assassin's Creed III, ale z powodu zerwania współpracy Duńczyka z firmą Ubisoft, kompozycja ta nigdy nie trafiła do tej odsłony cyklu. Nie jest to prawda. W rzeczywistości skandynawski artysta przygotował klimatyczny kawałek z myślą o zupełnie innym projekcie, a wspomnianą teorię wymyślili rozgorączkowani fani, którzy najwyraźniej nie mogli pogodzić się z faktem, że muzyk definitywnie rozstał się z opowieścią o zakonie skrytobójców. Trzeba uczciwie przyznać, że Kyd pośrednio dołożył swoje trzy grosze w tym temacie. Aphelion mocno kojarzy się ze ścieżką dźwiękową do poprzednich gier z serii Assassin's Creed, głównie za sprawą specyficznego śpiewu Melissy Kaplan.


W 2011 roku Jesper Kyd stworzył krążek o nazwie Ultimatum na zlecenie wytwórni Fired Earth Music, a nie dla Ubisoftu, jak powszechnie się uważa. Utwory z tego albumu były następnie sprzedawane innym podmiotom, a cały projekt okazał się strzałem w dziesiątkę - kompozycje można było usłyszeć m.in. w trakcie ceremonii otwarcia letnich igrzysk olimpijskich w Londynie, a także w zwiastunach serialu Gra o tron. Aphelion to drugi numer na tej płycie i naszym skromnym zdaniem, najlepszy. Duńczyk poprosił o pomoc w jego powstaniu swoją przyjaciółkę Melissę Kaplan, którą poznał przy okazji prac nad soundtrackiem do gry The Chronicles of Spellborn w 2008 roku. Kyd nigdy nie ukrywał w wywiadach, że jest oczarowany głosem artystki i przygotowując swoje dzieła, często pisał partie specjalnej dla niej. Tak było w trakcie prac nad ścieżką dźwiękową do pierwszej odsłony serii Kane & Lynch, a także - jak już się zapewne domyślacie - Assassin's Creed. To właśnie Melissę można usłyszeć w Ezio's Family, jednym z najpiękniejszych utworów w historii całego cyklu, który z czasem stał się jego nieoficjalnym hymnem. Biorąc pod uwagę fakt, że Aphelion w pewnym stopniu go przypomina, niektórzy fani błędnie założyli, że ma on związek z sagą o skrytobójcach, a konkretnie z Assassin's Creed III, które powstawało w tym samym czasie.


Warto w tym miejscu nadmienić, że utwór Aphelion został zauważony także przez firmę Ubisoft. To właśnie tę kompozycję możemy usłyszeć w zwiastunie gry Eagle Flight, który wczoraj zaprezentowano na imprezie PlayStation Experience 2015.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry