Twórcy gry Wiedźmin 3: Serca z kamienia zdradzili, gdzie pojawia się Pan Lusterko

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 10 grudnia 2015

Jeśli mieliście okazję zagrać w którąkolwiek z odsłon serii Half-Life, z pewnością kojarzycie postać G-Mana. Podejrzany osobnik w nienagannie skrojonym garniturze i walizką w ręku, to najbardziej tajemniczy bohater sagi opracowanej przez firmę Valve. Nikt tak naprawdę nie wie kim on jest i jaką funkcję spełnia w całej intrydze. G-Man mocno interesuje się poczynaniami Gordona Freemana, o czym świadczy jego nieustanna obecność - ów człowiek pojawia się w wielu odwiedzanych przez nas lokacjach i natychmiast odchodzi, jeśli uda nam się go zauważyć. Dlaczego piszemy o tym w notce dedykowanej przygodom Geraltowi z Rivii? Powód jest bardzo prosty. Dziś wyszło na jaw, że na podobny zabieg zdecydowali się deweloperzy ze studia CD Projekt Red w dodatku Serca z kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rolę wspomnianego urzędnika przejął w nim Gaunter o'Dim, który fanom opowieści o Białym Wilku lepiej znany jest pod pseudonimem Pan Lusterko.


Podobnie jak G-Man w serii Half-Life, także Pan Lusterko pociąga za sznurki w Sercach z kamienia, napędzając tym samym fabułę dodatku. Bohater ten gra pierwsze skrzypce w kilku zadaniach głównego wątku rozszerzenia i niemal zawsze pojawia się w otoczeniu Geralta w najmniej oczekiwanym momencie i równie szybko znika. Poza oczywistymi spotkaniami, o'Dim zalicza jednak też kilka bardziej kameralnych występów. Wielu z Was zapewne nie zdaje sobie z tego sprawy, ale Gaunter obserwuje poczynania Riva niemal przez całą przygodę, wcielając się w drugoplanowe postaci, na które nie zwracamy najmniejszej uwagi! Wieśniak przechodzący drogą, kiedy Geralt rozmawia z członkiem bandy Olgierda von Evereca obok Karczmy Siedmiu Kotów, uczestnik licytacji w domu aukcyjnym Borsodych, typowy gość weselny na zabawie we wsi Bronovitz, a nawet kusznik w szeregach redańskiej armii, która staje nam na drodze w jednym z zadań. W każdym z podanych przykładów o'Dim znajduje się nieopodal Białego Wilka, ale jego okazjonalne występy są tak błyskawiczne, że nikt nie będzie w stanie ich zauważyć. Chyba, że wie gdzie patrzeć.

Karczma Siedmiu Kotów i rozmowa z członkiem bandy Olgierda, który przybija na tablicy interesujące Geralta ogłoszenie - tym wydarzeniem rozpoczyna się fabuła dodatku Serca z kamienia.

Akcja pod domem aukcyjnym Borsodych w zadaniu Sezamie, otwórz się!

Źródło: Kotaku

Źródło: Kotaku

Źródło: Kotaku

Źródło: Kotaku

O tym, że odnalezienie Pana Lusterko w morzu zwyczajnych mieszkańców wiedźmińskiego świata jest piekielnie trudne, przekonaliśmy się zresztą niedawno. Pod koniec października warszawscy deweloperzy ogłosili konkurs, którego celem było uwiecznienie występów Gauntera za pomocą screenshota. Żadnemu z uczestników zabawy nie udało się poprawnie wytypować choćby jednej sceny z udziałem poszukiwanego człowieka, dlatego studio CD Projekt Red zdecydowało się uhonorować tych fanów, którzy pudłowali, ale byli blisko. Sprawa ta nie dawała spokoju redaktorom serwisu Kotaku i w końcu poprosili oni autorów dodatku, żeby wskazali, w których dokładnie miejscach widać Pana Lusterko. W rezultacie Redzi przesłali kilka zdjęć dokumentujących pojawianie się bohatera i to właśnie je możecie zobaczyć powyżej. Obrazki są niestety niewyraźne, ale aktualnie staramy się zrobić lepsze.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry