Twórcy gry Just Cause 3 zakopali w niej pudełka z innymi odsłonami tego cyklu

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 10 grudnia 2015

Władze fikcyjnego państwa Medici, solidnie demolowanego przez Rico Rodrigueza w grze Just Cause 3, nie dopuszcza istnienia dzieł popkultury, które mogą zaburzyć panujący tam ład i porządek. Do elementów niepożądanych zaliczają się przede wszystkim poprzednie odsłony serii zaprojektowanej przez szwedzkie studio Avalanche, o czym przekonamy się podczas wizyty w prowincji Maestrale. Właśnie tam znajduje się jedyny w swoim rodzaju sarkofag z egzemplarzami gier Just Cause i Just Cause 2, które można wydobyć na powierzchnię za pośrednictwem - a jakże! - ładunków wybuchowych. Deweloperzy nawiązali w ten sposób do ubiegłorocznej akcji odkopania kartridży na pustyni w amerykańskim stanie Nowy Meksyk, gdzie przez długi czas spoczywały egzemplarze produkcji o nazwie E.T. The Extra-Terrestrial.


Sarkofag położony jest we wspomnianej prowincji Maestrale (współrzędne geograficzne: 40°47'663"N, 5°35'534"E), a zlokalizujecie go po żółtej tablicy z napisem "Landfill". Aby odsłonić zakopane pudełka z grą, należy podłożyć na ziemi ładunki wybuchowe, a następnie zdetonować je. W zalegających papierach bez trudu rozpoznacie okładki zarówno pierwszej, jak i drugiej odsłony serii Just Cause. Cały proces możecie prześledzić na zamieszczonym niżej materiale video.


Nie ma najmniejszych wątpliwości, że easter egg ma drugie, o wiele ciekawsze dno. Zaplanowana przez deweloperów akcja do złudzenia przypomina wydarzenie, które miało miejsce 26 kwietnia 2014 roku w pobliżu amerykańskiego miasteczka Alamogordo, w stanie Nowy Meksyk. Organizatorzy tamtego przedsięwzięcia zdecydowali się wówczas wykopać kartridże z grą E.T. The Extra-Terrestrial, które 30 lat wcześniej firma Atari wywiozła na pustynię i zalała betonem.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry