Statystyki osiągnięć dowodzą, że niespełna 20% graczy ukończyło grę Fallout 4

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 12 grudnia 2015

Od premiery gry Fallout 4 minął już pełny miesiąc, można więc pokusić się o pierwsze wnioski w kontekście dokonań jej fanów. Wiemy już, że pustkowia w najnowszym produkcie studia Bethesda Game Studios oferują mnóstwo różnych rzeczy do roboty, ale ukończenie głównego wątku fabularnego jest zdecydowanie łatwiejsze niż w konkurencyjnym Wiedźminie 3, a na pewno pochłania mniej czasu. Nie zmienia to faktu, że tylko niewielka część użytkowników zdecydowała o losie Wspólnoty, a więc dotarła do wielkiego finału u boku jednej z czterech stron konfliktu. W przypadku posiadaczy konsol PlayStation 4 mowa tu o 14.1% graczy. Pecetowcy zanotowali nieco lepszy rezultat - 19.7%.


Choć wyniki osiągnięte przez użytkowników obu platform różnią się pomiędzy sobą znacznie bardziej, niż w przypadku trzeciego Wiedźmina, ogólne tendencje są dość podobne. Dobrze obrazuje to kwestia dołączania do poszczególnych frakcji. Najwięcej bohaterów zbratało się z Minutemenami (73.6% na PS4, 74.7% na PC), gdyż gra dość wcześnie sugeruje nam taką możliwość. Najmniej popularna okazała się z kolei Trasa (25.2% na PS4, 29.6% na PC), gdyż dotarcie do jej ukrytej bazy wymaga znacznie więcej zachodu. Warto w tym miejscu nadmienić, że w Falloucie 4 można bez problemu przystać do wszystkich stron konfliktu - dopiero w późniejszej fazie rozgrywki podejmuje się decyzje, które owocują skłóceniem z resztą potencjalnych sojuszników. Nie dziwcie się zatem, że suma tych trzech rezultatów nie daje 100%.

Analiza osiągnięć i trofeów, które zdobywamy w trakcie zmagań, pokazuje też kilka innych ciekawych rzeczy. Prawie wszyscy posiadacze gry w wersji na PlayStation 4 wyszli ze startowej Krypty, w przypadku pecetowców było to już jednak "tylko" 87% użytkowników. Grający na blaszakach fani byli z kolei aktywniejsi w kwestii rozwoju bohatera - aż 16.3% z nich osiągnęło 50. poziom doświadczenia. Konsolowcy gorzej radzili sobie również z eliminowaniem ludzi i stworzeń, a także z odkrywaniem lokacji na mapie. Nie dziwi natomiast słabiutki rezultat na obu platformach w dziedzinie podnoszenia zadowolenia w osadzie do maksymalnej wartości. To bez wątpienia największe wyzwanie w całej grze - nie sprostało mu nawet 1% graczy.


Poniżej znajdziecie dokładne wyniki osiągnięć graczy na PlayStation 4 (pierwszy rezultat) i PC (drugi). Pamiętajcie, że dane zostały zebrane na bazie Steamowych achievementów i trofeów z urządzenia firmy Sony, rezultaty dotyczą więc legalnych posiadaczy gry Fallout 4, którzy na dodatek mają dostęp do Internetu. Weźcie również pod uwagę to, że na blaszakach można do woli korzystać z wbudowanej w produkt konsoli. Nie podejrzewamy wszystkich pecetowców o oszukiwanie, ale nie da się ukryć, że wyniki są w jakimś stopniu zmanipulowanie przez łatwe korzystanie z kodów.

 • Procent graczy, którzy wyszli z Krypty 111 - 97.3%/87%
 • Procent graczy, którzy dołączyli do Bractwa Stali - 58.1%/60.1%
 • Procent graczy, którzy dołączyli do Minutemenów - 73.6%/74.7%
 • Procent graczy, którzy dołączyli do Trasy - 25.2%/29.6%
 • Procent graczy, którzy ukończyli grę - 14.1%/19.7%
 • Procent graczy, którzy ukończyli grę po stronie Instytutu - 6.8%/9.8%
 • Procent graczy, którzy nie ukończyli gry po stronie Instytutu - 9.7%/12.9%
 • Procent graczy, którzy zabili przynajmniej trzysta osób - 34.6%/41.9%
 • Procent graczy, którzy zabili przynajmniej trzysta stworzeń - 47.6%/54.1%
 • Procent graczy, którzy odkryli przynajmniej sto lokacji - 45.6%/52.3%
 • Procent graczy, którzy osiągnęli 10. poziom rozwoju - 73.7%/77.5%
 • Procent graczy, którzy osiągnęli 25. poziom rozwoju - 42.6%/53.2%
 • Procent graczy, którzy osiągnęli 50. poziom rozwoju - 7.2%/16.3%
 • Procent graczy, którzy osiągnęli maksymalny poziom zadowolenia w osadzie - 0.8%/0.6%
Z racji tego, że firma Microsoft nie oferuje wglądu w globalne statystyki zdobywanych przez graczy osiągnięć, nie byliśmy w stanie sprawdzić wyników z konsoli Xbox One.

WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry