Rosjanin walczy w sądzie o odszkodowanie za uzależnienie od gry Fallout 4

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 19 grudnia 2015

Rosyjski wymiar sprawiedliwości będzie musiał uporać się już wkrótce z interesującą i bezprecedensową dla tamtejszego sądownictwa sprawą. Jeden z obywateli tego kraju chce otrzymać odszkodowanie za straty poniesione w wyniku uzależnienia od gry Fallout 4. Trwająca trzy tygodnie wizyta na amerykańskich pustkowiach, kosztowała jednego z mieszkańców Krasnojarska utratę pracy, żony i przyjaciół. Poszkodowany postanowił wytoczyć proces, ponieważ nie znalazł na opakowaniu produktu ostrzeżenia o szkodach, jakie może spowodować uruchomienie erpega.


Choć cała sprawa brzmi absurdalnie, należy traktować ją z odpowiednią powagą. Rosyjskie sądy nigdy nie zajmowały się podobnymi roszczeniami, więc w przypadku pozytywnego dla oskarżyciela wyniku sprawy, firmy zajmujące się dystrybucją oprogramowania rozrywkowego będą zmuszone wyeliminować ryzyko kolejnych pozwów tego typu, np. poprzez umieszczenie w widocznym miejscu na pudełku stosownego ostrzeżenia. Poszkodowany przyznał, że kupił Fallouta 4 pod wpływem reklamy i choć pierwotnie zamierzał spędzić z nim jedynie kilka wieczorów, eksplorował okolice Bostonu przez bite trzy tygodnie. Jego zafascynowanie grą szybko odbiło się na kontaktach z najbliższymi. Mężczyzna nie tylko zerwał kontakty z przyjaciółmi, ale również poróżnił się z żoną tak mocno, że ta zdążyła w tym czasie przygotować pozew rozwodowy. Mieszkaniec Krasnojarska stracił przy okazji pracę, gdyż po prostu przestał do niej przychodzić i podupadł na zdrowiu, ponieważ nieregularnie spał i jadł.

Poszkodowany żąda w sumie 500 tysięcy rubli (ok. 28 tysięcy złotych) w ramach odszkodowania, pieniądze te mają zrekompensować poniesione straty. Pozew został skierowany zarówno do producenta gry Fallout 4 - studia Bethesda - jak i firmy odpowiedzialnej za jej rosyjską wersję, SoftClub. Będziemy z zainteresowaniem śledzić tę sprawę i poinformujemy Was o jej wyniku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry