Ksiądz Gabriel z komiksu The Walking Dead ma swojego sobowtóra w grze Fallout 4

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 1 grudnia 2015

Wśród ogromnej rzeszy zwykłych wrogów, podczas przemierzania zrujnowanego Bostonu w grze Fallout 4 natkniemy się również na rywali, którzy wyróżniają się z tłumu unikatową nazwą lub imieniem. Do takich postaci bez wątpienia należy ojciec Gabe - rezydent zrujnowanej katedry Union's Hope stojącej na północnych obrzeżach metropolii. Spotkanie z agresywnie nastawionym księdzem kończy się wymianą ognia i dopiero po obowiązkowym unicestwieniu ghula zaczynamy zastanawiać się, kim właściwie był ów szalony duchowny. Fani żywych trupów mają tu zdecydowanie ułatwione zadanie, albowiem podobny człowiek mocno zaznaczył swoją obecność zarówno w serialu telewizyjnym The Walking Dead, jak i w jego obrazkowym pierwowzorze.


Gabriel Stokes pojawił się w komiksach stosunkowo późno, bo dopiero w 61. odcinku, ale od tamtej pory jest jednym z ważniejszych bohaterów opowieści. Twórcy serialu The Walking Dead w podobny sposób potraktowali wielebnego - ksiądz zadebiutował w piątym sezonie tasiemca, jednak wciąż żyje i ma się dobrze. Możliwość spotkania z grupą Ricka kaznodzieja zawdzięcza wyłącznie temu, że w kluczowym momencie podjął niezbyt etyczną decyzję. Kiedy żywe trupy rozpoczęły swoje krwawe żniwo, Stokes zabarykadował się w kościele, całkowicie odcinając się od świata. Choć dzięki temu zabiegowi udało mu się odizolować od powłóczących nogami stworów, mimowolnie skazał wielu swoich wiernych na marny los, nie udzielając im schronienia w świątyni.

Ojciec Gabriel w komiksie The Walking Dead.

W produkcie firmy Bethesda Game Studios ojciec Gabe jest ghulem (Falloutowym "żywym trupem") i z niewiadomych względów nie ma w stosunku do nas przyjaznych zamiarów. Przeszukanie katedry nie daje niestety żadnych wskazówek na temat przeszłości księdza, a szkoda, bo deweloperzy mogli nieco bardziej rozwinąć omawianego easter egga. Na koniec warto dodać, że wirtualny kaznodzieja bardziej przypomina komiksowy pierwowzór niż serialowy odpowiednik. Ten ostatni nie posiada bowiem włosów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry