Konami zablokowało przyjazd Hideo Kojimy na galę The Game Awards 2015

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 4 grudnia 2015

Podczas prestiżowej imprezy The Game Awards 2015, która odbyła się wczoraj w Los Angeles, doszło do niecodziennej sytuacji. Gospodarz wieczoru - Geoff Keighley - zdradził przed kamerami, że firma Konami zablokowała przyjazd Hideo Kojimy na galę, uniemożliwiając mu tym samym odebranie ewentualnych nagród, które mogło zdobyć Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Wydarzenie to jest kolejnym dowodem na nienajlepsze stosunki, jakie aktualnie panują pomiędzy pomysłodawcą słynnej serii, a japońskim producentem gier video. Konami od dłuższego czasu bagatelizuje problem, twierdząc, że o żadnym konflikcie nie ma mowy, jednocześnie jej posunięcia wskazują zupełnie coś innego. Świetnym tego przykładem jest usunięcie nazwiska dewelopera z pudełek zawierających wspomniany produkt, co spotkało się ze stanowczą reakcją fanów cyklu.


Absencja Kojimy na imprezie miała być rzekomo spowodowana interwencją prawników firmy Konami, którzy zabronili twórcy odbierać nagrody za produkt, mimo że jest on jego faktycznym twórcą. Podczas wczorajszej gali The Phantom Pain pokonało konkurentów w kategorii "najlepsza gra action/adventure", ale zaszczytu odbioru statuetki dostąpił Kiefer Sutherland, aktor wcielający się w rolę głównego bohatera "piątki". Sutherland podkreślił w krótkiej przemowie, że występuje w imieniu Hideo Kojimy, a nie firmy Konami, co zapewne nie ujdzie uwadze wydawcy - trzeba przyznać, że był to bardzo miły gest ze strony człowieka, który zawdzięcza swój udział w projekcie właśnie pomysłodawcy serii. Ukłonem w kierunku Japończyka był też występ Stefanii Joosten. Holenderska modelka od kilku lat mieszka w Kraju Kwitnącej Wiśni i to ona tchnęła życie w postać Quiet - cichej towarzyszyki Venom Snake'a w Metal Gear Solid V.

Wspomniany wyżej konflikt trwa od dłuższego czasu i z pewnością nie przynosi chluby japońskiemu producentowi gier vieo. Konami od dobrych kilku miesięcy wysyła sprzeczne sygnały - z jednej strony systematycznie bagatelizuje udział dewelopera w całym projekcie, z drugiej zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą, a Hideo Kojima znajduje się na urlopie. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że pomysłodawca serii MGS po wielu latach na dobre opuścił szeregi firmy - świadczą o tym m.in. zdjęcia z pożegnalnej imprezy, które jakiś czas temu wylądowały w Internecie. Według Konami, takie pożegnanie w ogóle nie miało miejsca.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry