Gra Fallout 4 wmawia nam, że można przeżyć wybuch bomby atomowej w lodówce

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 13 grudnia 2015

Pamiętacie film Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki z 2008 roku? W jednej z jego początkowych scen nieustraszony archeolog wykorzystuje najzwyklejszą w świecie lodówkę, aby przeżyć testowy wybuch bomby jądrowej w specjalnie zbudowanym przez amerykańskie wojsko miasteczku. Główny bohater wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga obrazu wychodzi z tej opresji w jednym kawałku, co sugeruje, że wspomniane urządzenie skutecznie chroni przed eksplozją nuklearną. Choć fantazje hollywoodzkich filmowców już dawno zostały podważone przez naukowców, autorom gry Fallout 4 nie przeszkodziło to w utrwaleniu tego mitu.


Wielką wojnę z 2077 roku, która w uniwersum Fallouta zamieniła Stany Zjednoczone w ruinę, przeżyło sporo ludzi, nie tylko tych ukrytych w podziemnych Kryptach. Jednym ze szczęśliwców okazał się być chłopiec imieniem Billy, który po usłyszeniu syren alarmowych schował się właśnie w lodówce. Pechowo dla niego, urządzenia nie dało się potem otworzyć, dlatego chłopiec - już pod postacią ghula - kolejne 210 lat był skutecznie odizolowany od świata. Główny bohater "czwórki" jest w stanie ofiarować dzieciakowi wolność, o ile zapuści się w południowo-wschodni rejon świata (dokładną lokalizację możecie zobaczyć na poniższym obrazku) i zainteresuje się "gadającym sprzętem" AGD (uruchomimy w ten sposób zadanie Dzieciak na zimno). Deweloperzy Fallouta 4 ewidentnie puszczają tutaj oko do fanów, cała scena jest bowiem odniesieniem do wspomnianego na początku filmu.


W rzeczywistości lodówka nie jest najlepszym sposobem na przetrwanie nuklearnego holokaustu. Nieszczęśnik, który schowałby się do takiego pojemnika, musiałby nie tylko liczyć się z samych wybuchem, ale również z powstałą w jego wyniku falą uderzeniową, promieniowaniem, wysoką temperaturą i brakiem powietrza niezbędnego do oddychania. Warto na koniec dodać, nie jest to pierwsze nawiązanie twórców Fallouta do ostatnich przygód Indiany Jonesa. W grze Fallout: New Vegas również natkniemy się na podobnego easter egga, choć tam delikwent miał znacznie mniej szczęścia.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry