Twórcy gry Fallout 4 pamiętali o czerwonym krześle na stadionie Fenway Park

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 13 listopada 2015

Baseball nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością, ale w Stanach Zjednoczonych to zupełnie inna historia. Amerykanie mogą pochwalić się najbardziej znaną ligą na świecie (MLB - Major League Baseball), która organizuje rozgrywki nieprzerwanie od 1903 roku. Jedną z drużyn biorących udział w rywalizacji o tytuł mistrza kraju jest Boston Red Sox. Klub ten zainaugurował działalność 114 lat temu, a od 1912 roku podejmuje swoich przeciwników na stadionie Fenway Park. To najstarszy tego typu obiekt w całej lidze MLB i miejsce dla bostończyków kultowe. Deweloperzy gry Fallout 4 doskonale zdawali sobie z tego sprawę, więc postanowili je uwzględnić w wydanym kilka dni temu hicie.


Na murawie stadionu Fenway Park mieszkańcy pustkowi zbudowali miasteczko Diamond City, które dzięki okalającym boisko ścianom, jest doskonale odizolowane od niebezpieczeństw czyhających w ruinach Bostonu. Archaiczny silnik czwartego Fallouta nie pozwolił co prawda odtworzyć całego kompleksu w najmniejszych szczegółach, ale autorzy pokusili się o pewien gustowny smaczek, który budzi duże uznanie. Mowa o słynnym czerwonym krzesełku, które zarówno w grze, jak i w rzeczywistości, jest doskonale widoczne na trybunach.

Krzesełko widziane za pomocą lunety snajperki.

Prawdziwe krzesełko na stadionie Fenway Park.

9 czerwca 1946 roku Ted Williams (zawodnik Boston Red Sox) ustanowił w Fenway Park rekord najdłuższego uderzenia piłki. Po jej wybiciu na odległość 153 metrów, jednemu z najsłynniejszych pałkarzy w dziejach amerykańskiego baseballu udało się zaliczyć wszystkie cztery bazy, a co za tym idzie, zdobyć efektowny punkt dla swojej drużyny. Posłana w trybuny piłka trafiła kibica w głowę tak mocno, że zdołała nawet przebić się przez jego słomkowy kapelusz. Na pamiątkę tego wydarzenia władze klubu zdecydowały się przemalować na czerwono krzesełko, na którym siedział poszkodowany widz. Feralne miejsce jest dziś obiektem kultu dla kibiców bostońskiej drużyny i obowiązkowym punktem wszystkich wycieczek turystów odwiedzających stadion.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry