Teatr Alhambra spłonął w grze Assassin's Creed: Syndicate o 14 lat za wcześnie

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 1 listopada 2015

Twórcy serii Assassin's Creed, zarówno Ci starzy, jak i nowi (od tegorocznej odsłony począwszy, tworzeniem gier z tego cyklu zajmuje się studio Ubisoft Quebec, a nie Ubisoft Montreal), uwielbiają odnosić się do mało znanych wydarzeń historycznych, które miały miejsce w rzeczywistości. Do takich przypadków zaliczyć trzeba zarówno widowiskowe trzęsienie ziemi w Assassin's Creed: Rogue, jak i pożar londyńskiego teatru Alhambra w Assassin's Creed: Syndicate. Okazały budynek stojący na placu Leicester Square został niemal doszczętnie strawiony przez ogień, o czym jeden z bohaterów tej ostatniej gry może przekonać się na własnej skórze. Problem polega na tym, że w 1868 roku, kiedy rodzeństwo Frye'ów walczy o przejęcie kontroli nad stolicą Anglii, teatr działał bez większych zakłóceń.


Zagłada Alhambry jest tłem dla jednej z misji głównego wątku fabularnego w Syndykacie, dlatego od razu ostrzegamy Was przed spojlerami, które zdradzają przyczyny tego zdarzenia. Ogień świadomie podkłada gang Maxwella Rotha - jednego z głównych antagonistów w grze - a czyni to bezpośrednio na deskach sceny, wywołując panikę wśród zgromadzonej na widowni publiczności. W rzeczywistości płomienie pojawiły się najpierw w obszernym holu teatru, gdzie podawano przekąski i dopiero potem objęły pozostałe pomieszczenia. Wystarczyło zaledwie pół godziny, żeby rozgrzane ściany nie wytrzymały ciężaru umieszczonej na dachu ogromnej kopuły, która zwaliła się z wielkim hukiem do środka. W wyniku pożaru otwarty w 1854 roku budynek został doszczętnie zniszczony - to cud, że nikt wówczas nie zginął.

Alhambra Theatre - rysunek z 1874 roku.

Wspomniany pożar miał miejsce 7 grudnia 1882 roku, zdewastowany budynek szybko odbudowano. Sam teatr zmienił nazwę na Empire i w takiej formie funkcjonuje do tej pory, choć w późniejszych latach zmieniła się jego rola - dziś działa tam kino. Akcja gry toczy się w roku 1868, co oznacza, że deweloperzy przeinaczyli fakty na własne potrzeby, doprowadzając do zniszczenia przybytku 14 lat wcześniej.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry