Oczyszczona woda w grze Fallout 4 nie bez powodu zamknięta jest w puszkach

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 20 listopada 2015

Woda w serii gier Fallout pełni dość istotną rolę od jej trzeciej odsłony, gdyż z jej pomocą bohaterowie tej postapokaliptycznej sagi mogą uzupełniać swoje nadwątlone zdrowie. Problem polega na tym, że choć życiodajna ciecz powszechnie występuje na pustkowiach i nasi podopieczni mogą jej zaczerpnąć z byle kałuży, jest ona napromieniowana. Picie płynów ma więc tylko sens wtedy, kiedy nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji. Zarówno w "trójce", jak i w New Vegas, porcje oczyszczonej wody znajdowaliśmy w plastikowych butelkach z nalepką "H2O". W najnowszej grze firmy Bethesda Game Studios pojawiły się natomiast szczelnie zamknięte puszki i jak się okazało, stał za tym konkretny powód.


W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku rząd amerykański przygotował szeroko zakrojoną akcję, mającą na celu przygotować ludność do potencjalnego ataku nuklearnego. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych byli zachęcani do budowy prowizorycznych schronów w piwnicach swoich domów i gromadzenia w nich zapasów żywności i wody. Aby uniknąć ryzyka skażenia, jedzenie pakowano do metalowych puszek - takie "konserwy" miały być zdatne do spożycia nawet po wielu latach od daty produkcji. Tworzeniem tego typu prowiantu zajmowało się kilka amerykańskich przedsiębiorstw, jedno z nich - MacDonald-Bernier Co. Inc. - miało swoją siedzibę w Bostonie na ulicy Long Wharf. Choć firma już dawno nie istnieje, oferowaną przez nią wodę nadal można kupić bez większego problemu za pomocą popularnych serwisów aukcyjnych.

Prawdziwa puszka z oczyszczoną wodą.

Bethesda, która akcję swojej nowej gry osadziła właśnie w Bostonie, w rewelacyjny sposób wykorzystała ten fakt. Oczyszczona woda z Fallouta 4 do złudzenia przypomina puszki, które kiedyś taśmowo tworzyła amerykańska firma. Deweloperzy zdecydowali się jednak na drobną zmianę w nazwie producenta. Zamiast "MacDonald-Bernier", na opakowaniu możemy zobaczyć napis "MacDougal-Bernard".

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry